SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın İspanyol Antrenörü Roberto Iniguez 11. şampiyonluğu SABAH’a anlattı. “Zor bir final serisi oynadık” diyerek söze başlayan Iniguez, “Maç maç eksiklerimizi gördük. Son maç için de iyi bir ekip çalışması yaptık. Bazı oyuncularımızı koruduk ve ilk periyot dışında iyi oynayarak, şampiyonluğu kazandık” derken, şöyle devam etti:

“Siz, Cappie’nin lider olduğunu söylüyorsunuz. Ben öyle düşünmüyorum. Niye mi? G.Saray’ı yendik çünkü onlardan daha iyi bir takımız. İyi bir takımın da lidere ihtiyacı vardır. Bizim liderimiz Cappie idi. Ama diğer oyuncuların da katkısı olmadan şampiyon olamazdık.”

SEKİZLİ FİNALLER YIPRATTI

Iniguez play-off öncesi mental yorgunluğu fazlasıyla hissettiklerinin de altını çizerek, “Bu şartlarda büyük bir iş başardık, şampiyon olduk. Ben de maç sonunda mutluluktan ağladım. Play-off öncesi bir çok oyuncumda fiziksel problemler yaşadık. Avrupa Ligi’ndeki Sekizli Finaller’de de bizi çok yıprattı. Kafa olarak bazı oyuncuları toparlamak zor oldu ama bunu başardık” şeklinde konuştu.

GÖZÜNÜ AVRUPA LİGİ’NE ÇEVİRDİ

Kendisini “Kazanmayı çok seven bir antrenör” olarak tanımlayan Iniguez gelecek sezon için planlarına şimdiden başlamış. Yacobou, Hollingsworth ve Tuğçe Canitez transferleri ile çok daha güçlü bir kadro oluşturduklarını söyleyen Iniguez, “Avrupa Ligi’nde final oynayarak Türk basketbolunda bir ilki başardık. Artık hedefimiz Avrupa şampiyonluğu” ifadesini kullandı.

UNUTAMADIĞI İKİ MAÇ

Iniguez, geride kalan sezonda unutamadığı iki karşılaşmayı da açıkladı: “Sekizli Finaller’de yarı finalde Kösice’yi yendiğimiz karşılaşma ve play-off final serisinin son karşılaşması.”

Yayınlanma Tarihi:12:34,