SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor’a konuşan Michael Eneramo, Sivasspor’un Türkiye Kupası macerasından, kariyer planlarına, transfer tekliflerinden, takımın durumuna kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Transferi konusunda birden fazla teklifin olduğunu belirten Eneramo, “Sözleşmem sezon sonunda bitiyor. Beşiktaş ve Türkiye’den bir kaç takım menajerimle konuşuyor. Ortada net bir şey yok. Ama elbette Şampiyonlar Ligi ya da Avrupa Ligi’nde oynamak isterim. Fakat bana sunulacak şartlar da önemli. Sezon sonunda değerlendireceğiz. Ayrıca Almanya, Dubai, Rusya ve Katar’dan teklifler alıyorum” dedi.

KUPAYI ALACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Sivasspor’un bütün unsurlarıyla kupa hedefine kanalize olduğunu belirten Eneramo, “Galatasaray’ı tebrik ediyorum, şampiyon oldukları için; fakat biz de kazanmak için elimizden geleni yaptık. Son dakikaya kadar mücadele ettik. Şimdi dikkatimizi Trabzonspor maçına çevirdik. Buz bütün futbolcular, taraftarımız kupayı kazanmaya odaklandık. Biz finale çıkabilmek adına elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bizi Sivasspor olarak kupayı kazanabileceğimize de inanıyoruz. Bizim temel hedefimizi kupayı kazanmak. Futbolda ne zaman ne olacağını bilemezsiniz. Bunu biliyoruz ve bu nedenle konsantrasyonumuzu üst düzeyde tutuyoruz. Umarım, önce finale çıkarız, sonra da kupayı alırız” şeklinde konuştu.

KALİTELİ BİR EKİBİZ, ÇOK İYİ BİR TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ VAR

Nijeryalı golcü, “Biz çok kaliteli bir ekibiz, Erman, Grosicki… çok iyi bir teknik direktöre ve futbolculara sahibiz. Ben takımım adına çok gol atmış gibi görünebilirim; ama esas olan takımın başarısıdır. Biz takım olarak kupada yarı finale kadar geldik, yine takım oyununuyla kupayı alacağımıza inanıyorum” dedi.

KONTRATIM SEZON SONUNDA BİTİYOR; ÇOK SAYIDA TEKLİF VAR

Sezon sonunda serbest kaldığını hatırlatan Michael Eneramo, “Kontratım, sezon sonunda sona eriyor. Çok sayıda teklif alıyorum, Türkiye ve Avrupa’nın pek çok ülkesinden. Fakat ben şu anda bunu düşünmek istemiyorum, sadece oynayacağımız maçlara konsatre olmak istiyorum. Benim için şu anda en önemli şey ligde kalan 2 maç ve kupa mücadelesi. Sezon sonunda teklifleri değerlendireceğimi ve en iyisini seçeceğim. Şartlara göre transferim gerçekleşebilir” ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ, BURSASPOR VE MP ANTALYASPOR MENAJERİMLE KONUŞUYOR

Süper Lig’de şu ana kadar 11 gol kaydeden Eneramo, “Medyada benimle ilgili transfer haberleri çıkıyor. Bunun farkındayım. Bunların hangisi doğru, hangisi yanlış bilmiyorum; ama Türkiye’den, Almanya, Dubai, Rusya ve Katar’dan teklifler alıyorum. Türkiye’den ise şu anda Beşiktaş, Bursaspor ve MP Antalyaspor menajerimle temasta olan kulüpler. Menajerimle konuşuyorlar. Fakat şu anda kararımı vermedim, çünkü sezonun bitmesini bekliyorum. Şu anda resmi anlamda bir şey yok” dedi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ YA DA AVRUPA LİGİ’NDE OYNAMAK İSTİYORUM; AMA BANA SUNULACAK ŞARTLAR DA ÖNEMLİ

Nijeryalı golcü, “Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük kulüp. Fakat şartlar benim için çok önemli. Sezon sonunda önerilen şartları değerlendireceğim. Ben Avrupa Ligi ya da Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden bir takımda oynamak istiyorum. Bu benim için çok önemli. Ama önemli olan bir başka şey ise bana sunulacak şartlar.Henüz karar vermedim” diye konuştu.

FENERBAHÇE İSTEMİŞTİ

Eneramo, “Kış transfer döneminde Fenerbahçe bana teklifte bulunmuştu, fakat Sivasspor’la kontratım devam ediyordu. Bu nedenle transferim gerçekleşmedi. Ama sezon sonu itibariyle her şey daha kolay olabilir, çünkü serbest bir futbolcu olacağım” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:46,