SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında Tottenham’ın başına geçen Portekizli teknik adam, takımıyla geçirdği ilk sezonda UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek final gördü ve Premier Lig’de de iyi bir sezon geçirdi. Sezon bitimine yaklaşılırken takımda geçirdiği süreyi değerlendiren Villas-Boas, bu sezon çok şey öğrendiğini söyledi. Eurosport Yahoo’ya konuşan 35 yaşındaki teknik adamın açıklamalarının bir kısmı şu şekilde:

“Geçirdiğimiz sezondan kendi adıma çok ders aldım. Bu sene çok radikal değişiklikler de yaptım ama ısrarla aynı bıraktığım şeyler de oldu. Bu benim teknik direktör karakterimin bir parçası, her zaman arkasında durduğum prensibim.

“Chelsea’de geçirdiğim dönemin bakış açımı değiştirmeme ve hatalarımı farklı şekilde değerlendirmeme yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Bu insanı kişisel açıdan ve prefesyonel seviyede geliştiren en önemli şeylerden biri.

“Tottenham teknik direktörlüğü benim için fazlasıyla iyi oldu diyebilirim. Herkesten çok olumlu tepkiler alıyorum. Futbolcularım bütün sezon çok iyi mücadele ettiler, onları başarılara ulaşmak için sahip oldukları motivasyon ve hırs çok önemliydi.”

(Eurosport)