SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray Başkanı Ünal Aysal’ın kızı Ala Aysal, Sözcü gazetesinden Selin Kök’e konuştu. Ailesinin her zaman ilklere imza attığını söyleyen Ala Aysal, “Babam Ünal Aysal, Galatasaray'ın borçlarını kapatırken aynı anda lig kupasını Fenerbahçe Stadı'nda kaldırmış tek başkandır” diye konuştu.

Ala Aysal şunları söyledi:

– Aysal Ailesi Türkiye'de birçok yeni anlayışı kazandıran isimlerin başında geliyor, bu bir gelenek oldu sanki sizin için…

Çok haklısın yeniliklere açık ve yaratıcı bir ailem var, Türkiye'de birçok ilke de imza attılar… Mesela; ilk tatil köyü Salima'yı biz açtık… Sonra ilk thalassotherapy merkezini de biz getirdik.

Les Ottomans oteli artık herkes biliyor; feng shui felsefesini ve Osmanlı tarihini birleştiren ilk ultra lüks boutique hotel… Bunlar hizmet sektörü ile ilgili ilkler…

Bir de diğer detaylar var… Türkiye'nin ilk özel elektrik santrali yatırımcısı Uni Mar bize ait… Annemin 2014 yılı Mayıs ayında ilk uzaya gidecek kadın olması da bir ilktir.

Ve tabii babam Ünal Aysal; Galatasaray'a en yüksek oyla başkan seçilen ve Galatasaray Spor Kulübü'nün borçlarını toparlarken aynı anda 2 kez şampiyon yapan ve şampiyonluk kupasını Fenerbahçe stadında kaldıran tek başkandır.