SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım: Tanrıya şükrettim!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, böyle bir taraftarın ve kulübün başkanı olduğu için anlatılmaz derecede gururlu olduğunu söyledi.

Güncellenme: 17:14, 06/05/2013
Yıldırım: Tanrıya şükrettim!

Sarı-lacivertli kulübün resmi yayın organlarından Fenerbahçe Dergisi'nin mayıs ayı sayısında şiirsel bir dille duygularını aktaran Aziz Yıldırım, “Mutluyum, zira Fenerbahçemizin yalnızlaştırıldığı bu dönemlerdeki o ele geçirilmez kalabalığı gördüm ve yaşadım” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçelilerin takımlarının peşinden akın akın Marsilya'ya, Plzen'e, Lizbon'a gittiklerine, taraftarların haykırışlarına, karşılıksız sevgi ve bağlılıklarına tanıklık ettiğini aktaran Yıldırım, görüşlerini şöyle aktardı:

“Futbolcularımı gördüm, her biri karakter abidesi ve inanmış futbolcularımı. Söz konusu Fenerbahçe olduğunda hayatlarını hiçe sayan bu çocuklarımın, kanlar içinde kalmış hareketsiz bedenler içindeki acılarına tanık oldum. Birbirleri için, mücadeleleri için ve en önemlisi Fenerbahçe için akıttıkları gözyaşlarını yaşadım. İnsanca, onurluca, kardeşçe… Kocaman bir adam gördüm. Tek suçu, kendisine kattığı değerler yüzünden konuşamamak, cevap verememek olan. Suçu, sadece Aziz Yıldırım ile beraber olmak olan. Bu yüzden hakaret edilen, seviyesizlik ile bir tutulmaya çalışılan.”

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe için çarpan bu yüreklerin mevcut başarılarla dahi yetinmediğini gördüğünü anlattığı yazısında şunları aktardı:

“İnsanları gördüm, şahsıma, yönetim kuruluma, futbolcularıma, kocaman adama ve Fenerbahçeme ağızlarına geleni söyleyen. İtibarsızlaştırmaya, yargı kararı olmadan lekelemeye çalışan küçük adamların, şimdilerde yazdıklarına ve söylediklerine şahit oldum. Neden yalnız olduğumuzu ve olacağımızı anladım.”

“Neden Fenerbahçelilerin, Fenerbahçe dışında mutlu olamayacaklarını anladım. Bir kez daha Fenerbahçe büyüklüğünün ne şampiyonluk ne de kupa büyüklüğü olmadığını gördüm. Neden en büyük olduğumuzu bir kez daha anladım. Tüm yaşananlara ve yaşatılanlara inat” şeklinde görüş belirten başkan Yıldırım, “Asla vazgeçmedim. Tüm bunları gördükten sonra, bu bayrağı en ulaşılmaz yerlerde dalgalandırmanın, bir görev değil zorunluluk olduğunu anladım bir kez daha… Ve tanrıya bir kez daha şükrettim, bir güne daha Fenerbahçeli olarak uyandığım için” ifadeleriyle yazısını tamamladı.