SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye liglerinde 19. şampiyonluğunu elde eden G.Saray’da bu başarının mimarlarından Selçuk İnan ve Burak Yılmaz geride kalan sezonu değerlendirdi.

G.Saray’da ikinci sezonunda ikinci şampiyonluğunu yaşayan Selçuk İnan, “Önemli olan istikrar. Süper Lig’de 8. yılım. Hedeflerim var. Maç ortalamamı geliştirmeye çalışıyorum.  İki sezondur da şampiyonlukla bitiriyoruz ligi. Allah utandırmasın diyorum ve seneye daha da ileriye gideceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.

‘BİZDE FRİKİKÇİ ÇOK’

Öte yandan Drogba’nın takıma katılmasından sonra frikiklerdeki paylaşımla alakalı da konuşan Selçuk, ”Drogba’ya ben vuracağım artık diyemem tabii ki. Ben vurmak istiyorum diyene de ben bırakırım zaten. Takım arkadaşlarım da benim vurmamı istiyordu. Frikik olunca 5 kişi birden başına üşüşüyor, ‘ben vuracağım ben ben ben’ diye. Yakın mesafeler olunca ben geçiyorum.” dedi.

Muslera’nın başarılı performansına da değinen Selçuk, “Muslera bence her şeyiyle bir numara. Dünyanın en iyi kalecisi. İnsanlığı konusunda söylenenler az bile. Her şeyin en iyisini hak ediyor ve oynayamayacağı bir takım yok.” ifadelerini kullandı.

Selçuk İnan, Sabri’nin sahada olmadığı zamanlarda kaptanlık pazubandının kendisinde olmasından ötürü de büyük mutluluk duyduğunu belirtirken, Fatih Terim’e de teşekkürlerini iletti.

“İYİ Kİ DE G.SARAY’A GELMİŞİM”

G.Saray’a bu sezon başında Trabzonspor’dan gelen ve ilk senesinde şampiyonluk sevinci yaşayan Burak Yılmaz, ‘Galatasaray’a transferimde sorunlar olmuştu. İyi ki de Galatasaray’a gelmişim. Kıymetli bir şampiyonluk yaşadık. Taraftarlara bir mesaj vermek istiyorum. Bu goller sizinle güzel…” diye konuştu.

 

‘DROGBA’NIN YANINDA KİM OYNARSA OYNASIN…’

Drogba’nın kalitesine ve tecrübesine dikkat çeken Burak, Drogba’nın yanında koşan hangi oyuncu olursa olsun başarılı olabilir diye düşünüyorum.” diye konuştu. Burak, Drogba’nın kalitesini vurgularken sezonu 12 golle kapatan Umut Bulut’un da takımın bu başarısında büyük pay sahibi olduğunu vurguladı.

‘HAKSIZ YERE ELEŞTİRİLDİM’

Cluj maçındaki gol sevincinden sonra gereksiz yere eleştirdiğini belirten Burak Yılmaz, ”Amacım Ronaldo’yu taklit etmek değildi. O an içimden gelen şeyi yaptım, planlı bir şey değildi.’ dedi.

TERİM’DEN FUTBOLCULARA SÜRPRİZ

Canlı yayında olan futbolcularını yalnız bırakmayan Fatih Terim yayına telefonla bağlandı ve Selçuk’la Burak’ın keyifli sohbetine dahil oldu.

Oyuncularının eksilerini ve artılarını canlı yayında söylemekten kaçınmayan Terim, samimi tavırları ile sohbeti bir hayli keyifli hale dönüştürdü.

BURAK YILMAZ’A MESAJ VAR

Burak Yılmaz’ın saha içi performansına da değinen tecrübeli teknik adam yıldız futbolcuya önemli bir mesaj gönderdi.

Burak Yılmaz’ın önümüzdeki sezondan itibaren 10 km’den aşağı koşmaması gerektiğini vurgulayan Terim, ‘Bu sezon 10 km’nin altında koştuğu maçlar oldu, ama seneye olmayacak.’ dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:22:09,