SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beyaz TV’de Beyaz Futbol programına bağlanan Nedim Türkmen, Bursaspor maçının devre arasında takımı sahadan çekmeyi düşündüğünü belirterek şöyle konuştu: “Devre arasında takımı sahadan çekmeyi düşündüm. Yediğimiz gol ofsayt, başka pozisyonlar da var. Ayrıca ligde kalma şansımız varken federasyonun maçımızı ayırması yanlış. Özgür Yankaya’nın bu maça atanması skandal. Futbolcuların emeğini çalan hakem dörtlüsü vardı. Hakemlik camiası ile iyi şeyler söyledim ama insanların emeği çalınıyor, camialara haksızlık yapılıyor.

Yanlış anlaşılmasın küme düşmemizi bu maça bağlamıyorum. Kadromuzu büyük ölçüde koruyacağız, gençlerle tecrübelileri kaynaştıracağız, yeniden Süper Lig’e çıkacağız.”

Program moderatörü Ertem Şener’in bazı Fenerbahçeli taraftar gruplarının Orduspor’un düşmesine sevindiğini belirterek ne düşündüğünü sorması üzerine ise Türkmen; “Şampiyon olmuş kadar sevinmişler. 3 Temmuz sürecinde FIFA ve UEFA kuralları çevresinde olması gerekeni söyledik. Ama gerçek gerçektir. Bizim Fenerbahçe veya başka camiayla problemimiz yok. Futbolda birilerinin doğruları söylemesi gerekiyor. Gerçekler acıdır. Sevinebilirler doğal karşılıyorum” diye konuştu.