SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk maçında Kadıköy'de ağırlanan Benfica önünde sakatlanarak, deplasmandaki rövanşta yerini alamayan Raul Meireles'i hırs bastı. 1-0 kazanılan maçın ikinci yarısında arka adelesinde yırtılma meydana gelen ve ilk tespitlere göre 1 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanan Portekizli süperstar, verilen programı öyle harfiyen yerine getiriyor ki, sahalara dönüşü çok daha çaubk olacak.

Teknik direktör Aykut Kocaman'la konuşarak, G.Saray'a karşı forma giymek istediğini söyleyen Meireles, bu doğrultuda takımla birlikte Lizbon'a giderek Luz Stadı'nda yapılan idmanda koşulara başladı. Kenarda topla hareketler yaptığı da gözlenen yıldız ismin tek hedefi, haftaya oynanacak olan G.Saray derbisinde sahada olabilmek.

2 ÖNEMLİ ETKEN

İstanbul’a döner dönmez de hiç zaman kaybetmeden kendisine sunulan programa devam etmeye başladı bile Meireles. Portekizli yıldızın bu kadar çabuk iyileşmesinde esasında 2 neden var. Biri F.Bahçe'nin teknoloji harikası Alter G cihazı, diğeri de oyuncunun G.Saray'a karşı oynadığı ilk maçta kırmızı kart görüp ardından 5 maç ceza alması, hem de maçın kaybedilmesi…

İYİLEŞMENİN SIRRI ALTER G

Türkiye’de ilk kez F.Bahçe tarafından kullanılan Alter G, uzaydan dönen astronotların yerçekimine uyum sürecini hızlandırmak için üretilen bir teknoloji harikası. Spor sakatlıkları sonrası kulüp tesislerine de girmeye başlayan bu alette koşan 70 kiloluk bir oyuncu sanki 14 kiloymuş gibi ağırlık hissediyor. Alet yer çekimi dengelerini değiştirerek adeleye fazla yükleme yapmadan çalışma imkanı sağlıyor.

TÜKÜRÜK ‘LEKESİ’ VE 12 MAÇ CEZA

Raul Meireles'in G.Saray maçına bu kadar yetişmek istemesindeki ana sebep ise oynadığı ilk derbide başına gelenler. Arena'daki maçta kırmızı kart gördükten sonra hakem Halis Özkahya'nın raporunda “Yüzüme tükürdü” yazmasının ardından 12 maç ceza alan Portekizli'nin görüntülerde tükürmediği ortaya çıkınca cezası 5'e düşmüştü.

Meireles Avrupa'da bile tükürük konusunun konuşulması sonrası “Ben böyle bir karaktere sahip değilim” diyerek kendisini açıklamak zorunda kalmış hatta Türkiye'den ayrılmayı bile düşünmüştü.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK