SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jose Mourinho’nun yerine Real Madrid’in başına geçirilmesi beklenen Paris Saint-Germain’in tecrübeli teknik patronu Carlo Ancelotti, İspanyol yöneticilerle görüşmediğini söyledi.

İddiaları sert bir şekilde yalanlayan Ancelotti, “Bütün hafta yaptıklarım ortada açın bakın. Deauville’de iki gün geçirdim ve kimseyi görmedim.” diye konuştu. Marsilya’nın Bastia’yı yenmesiyle birlikte şampiyonluğunu ilan edemeyen PSG şansını önümüzdeki haftalara bıraktı. İtalyan teknik adam ise takımın her maça yüksek motivasyon ve galibiyet için çıkması gerektiğini söyledi.

Sahanın atmosferinin müthiş olduğunu da belirten Ancelotti, “Takım daha şimdiden mutasyon geçirdi ve yüksek karakterli, güçlü bir takım haline geldi.” dedi. Marco Veratti’nin de takımdan ayrılacağı iddialarını yalanlayan İtalyan, “Veratti çok önemli bir oyuncumuz. Bu olsa olsa asılsız söylenti olabilir.” ifadelerini kullandı.

Valenciennes ile karşılaşacak olan Paris Devi, galip gelmesi durumunda önümüzdeki hafta şampiyon olma şansını koruyacak.