SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolda Sivas'ı yenmesi halinde zafere uzanacak olan G.Saray, kadın basketbol, tekerlekli sandalye ve kürekte de şampiyonluğunu ilan edip ‘4' bir yanını kupalarla donatmak istiyor.

Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra ‘tüm kulvarlarda' başarı sözü veren Ünal Aysal, hedefine adım adım ilerliyor. Futbolda son 3 haftaya girilirken şampiyonluk yolunda sadece bir galibiyete ihtiyaç duyan sarı-kırmızılılar pazar gününü bayrama çevirmek istiyor. Çünkü 5 Mayıs'ta yani yarın Cimbom 4 kulvarda birden zafere uzanabilir. Öncelikle sporun ‘anası' futbola gelelim… Galatasaray yarın TT Arena'da Sivas'ı yendiği takdirde üst üste ikinci, toplamda 19. şampiyonluğunu ilan edecek. Kadın basketbolda da durum aynı. Sarı-kırmızılılar, Fenerbahçe ile final serisinin 5. ve son maçında şampiyonluk mücadelesi için salona çıkacak.

5 MAYIS GALATASARAY BAYRAMI!

Futbol ve bayan basketbolda mutlu sona çok yakın Galatasaray, yıllardır lig ve Avrupa'da domine ettiği tekerlekli sandalye basketbolunda kupa peşinde. Şampiyonlar Ligi'nin en büyük favorisi olan Engelsiz Aslanlar, İspanya'nın Valladolid şehrinde başlayan ve yarın sona erecek turnuvada zafere uzanabilir. Gelelim şampiyonluk iddiası bulunan son branşa… 2 hafta önce Piri Reis Kupası'nı kazanan Galatasaray Kürek Takımı yarın şampiyonluğunu ilan edebilir. Dört gözle bu dört şampiyonluğu bekleyen camia, gövde gösterisi yapmanın hayalinde. n Bahadır ÇOKİŞLER