SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldızları yorucu bir yaz bekliyor. Sneijder ile Drogba hazırlık kampında Scott Piri'ye emanet edilecek. Takımdan ayrı özel program uygulanacak ikili, fiziksel açıklarını kapayacak ve yeni sezona bomba gibi girecek.

Ara transferde Galatasaray'ın yolunu tutan Wesley Sneijder ile Didier Drogba uyum sorunu çekmekte zorlanmadı. Cimbom; Sneijder'in 3, Drogba'nın 5 golle katkı yaptığı lig maratonunda puan farkını 7'ye çıkardı ve şampiyonluğu yarıladı…

Kaliteleri tartışılmaz bu iki oyuncudan Sneijder son iki haftada ‘stop' etti, kasığındaki sakatlık nedeniyle Elazığ ve Gaziantep'e karşı forma giymedi. Oynamaya devam eden Drogba'nın pili bitti, Fildişili Kamil Ocak'taki maçta idare etti. Aslında bu durum teknik heyet için sürpriz değildi. İki oyuncu da fizik olarak takımın hala çok gerisinde. Fatih erim yeni sezon öncesi işi sıkı tutmaya karar verdi. Bu doğrultuda iki oyuncu hazırlık kampında Scott Piri'ye emanet edilecek.

MELO GİBİ TAKIMA DÖNECEKLER

ABD'li performans uzmanı bir anlamda bu yaz Sneijder-Drogba ile yatıp, Sneijder-Drogba ile kalkacak. İki oyuncunun, tıpkı ligin ikinci yarısında form tutan Melo gibi fiziksel açıdan yüzde yüz hazır olması sağlanacak.

Egehan ŞENGÜL/AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:09:33,