SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maxi Pereira'nın 57. dakikada yaptığı orta sonrası Gaitan'ın kaleyi hedef aldığı sol ayağı, Gökhan Gönül'ün kafasına sert bir biçimde çarptı. O anda Gökhan Gönül bir anda yere yığıldı. Egemen, Gaitan'a sert bir biçimde çıkıştı, Yobo ve Cardozo ise bir an evvel sağlık ekibinin gelmesi için yedek kulübesinden yardım istedi. Fenerbahçe'nin sağ beki ise kanlar içinde yerlerde yatıyordu. İlk müdahalenin ardından Fenerbahçeli oyuncu sedyeyle ambulansa, oradan da stadın içinde bulunan kliniğe kaldırıldı.

8 DİKİŞ ATILDI

Yüzüne sert bir darbe aldıktan sonra dudağına sekiz dikiş atılan Gökhan, geceyi hastanede geçirdi. Müşahede altında tutulduktan sonra da dün öğle saatlerinde taburcu edildi. Fenerbahçe ise, Gökhan Gönül'ün sakatlığı ve klinikte beklemesi nedeniyle planlanan saatten daha geç bir vakitte Türkiye'ye döndü.

SAHADA TRAJEDİ

Avrupa basını maç kadar Gökhan Gönül'ün sakatlığına geniş yer ayırdı. Daily Mail “Kan gölü”, Tuoitre “Korkunç sakatlık”, Libertatea “Sahada trajedi yaşanıyordu”, The Score “Gökhan kafasına gelen uçan tekmeyle yere yığıldı”, Visao ise “Sekiz dikiş atıldı” cümleleriyle sakatlık haberi okuyucularına duyurdu.

Eser ERENLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:28,