SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, arasının açık olduğu Manuel Fernandes'i yönetime şikâyet etti. Mart ayının ortasından beri Portekizli yıldızla adeta küs olan Aybaba, yöneticilerle yaptığı sohbette tecrübeli futbolcunun çok daha iyi oynayabileceğini belirtti.

Aybaba, siyah-beyazlı kulübün idarecilerine “Fernandes ağrıları olduğunu söyleyip antrenmanlara çıkmıyor. Sahada adam seçerek pas veriyor ve huzursuzluk yaratıyor. Ben onunla artık baş edemiyorum, söz geçiremiyorum. Maçlarda gerçek potansiyelinin altında kalıyor. Eğer istese takıma daha faydalı olabilir” dedi.

Milliyet’in haberine göre; bilindiği gibi Aybaba'nın mart ayının ortasında lige verilen milli maç arasında kendisine 1 gün ekstra izin vermeyip, bu hafta başında ise Olcay'a izin vermesine bozulan Fernandes, 3 gün üst üste belinde ağrılar olduğunu söyleyip idmana çıkmamıştı. Önceki gün ve dün ise takımla çalışan Portekizli'nin son dönemde antrenmanlara katılma konusunda istikrarının olmadığı da dikkatlerden kaçmıyor.

‘PERFORMANSI FARKLI'

Salı günkü antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yapan Aybaba, Fernandes'le ilgili olarak “Gülmüyorsa onu gıdıklayalım mı? Surat asarsa asar. Antrenmana sakat olduğu zaman çıkmıyor, performansı farklı” şeklinde konuşmuştu.

Fernandes, Aybaba ile yaşadığı tartışma sonrası oynadığı Mersin İY karşılaşmasında ve 1 gol atıp, 1 de asist yapmasına karşın hiç sevinmedi. Sonrasında oynadığı 3 maçta ise ne gol attı ne de asist yapabildi.