SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kırmızı-siyahlı takımda Ersun Yanal devam etmek istemiyor. Halil Ünal başkanlığındaki yönetim, Gaziantepspor'u ligde tutan eski hocaları Uygun'u takımın başına geçirmeyi düşünüyor.

Haziran ayında genel kurula gidecek olan Eskişehirspor'da, hareketli günler yaşanıyor. Ligin ikinci yarısında ligde inanılmaz bir düşüş yaşayan Es-Es'te, oyunculara uzun zamandır para ödenmemesi de en büyük dert. Takım içindeki bu huzursuzluktan en çok rahatsız olan da iddiaya göre Ersun Yanal. Tecrübeli hoca, sezon bittikten sonra görevi bırakmayı planlıyor. Eskişehirspor Yönetimi ise B planını hemen hazırladı. Alınan bilgiye göre Halil Ünal başkanlığındaki yönetim, teknik direktör olarak Bülent Uygun'u düşünüyor. Daha önce 2010-2011 sezonunda Es-Es'i çalıştıran genç hoca, 25 maçta 11 galibiyet almış, 7 kez ise rakipleriyle berabere kalmıştı. Yeni sezonla birlikte Uygun'un Eskişehirspor'daki ikinci dönemine başlayacağı kulislerde konuşuluyor. Tabii Haziran'da yapılacak olan genel kurulda başkanlık koltuğuna Mesut Hoşcan oturursa, planlar değişecek.

‘GİDEBİLİRİM' DEMİŞTİ

Bülent Uygun geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Gaziantepspor ile sezon bitince konuşacağız. Hedefler büyük ise kalırım. Ancak ben kümede takım tutmak için görevde olmam. Bir şeyleri değiştirmek için çalışırım” dedi.

Safa Can KONUKSEVER/AMK