SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“3 Temmuz’u hatırlıyorum da… Allah o günleri bir daha yaşatmasın” diyen Koç, “Herkes omuz verdi, biz de buralara geldik” ifadesini kullandı.

3 temmuz sürecinde zorlu günler yaşayan Fenerbahçe’nin eski asbaşkanı Ali Koç, dünkü Benfica maçı öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şike dönemiyle ilgili, “Allah o günleri bir daha yaşatmasın” ifadesini kullanan Koç, sözlerine şöyle devam etti: Fenerbahçe hiç hak etmediği, çok kötü günler yaşadı. Biz bunu bir test olarak gördük. Herkes omuz verdi. Fenerbahçe bu günleri atlattı. O sürecin tortuları bu yıllarda yaşanıyordu. Avrupa’da da sahamız kapandı. Önemli maçlar öncesi kritik kayıplarımız oldu, ama derin kadromuzu gördük…”

‘F.BAHÇE AYDINLIKTIR’

Ali Koç, “3 kulvarın da riski var, hiçbiri de olmayabilir. Son dakikalarda şampiyonluk kaçırılınca kötü oluyor. Halbuki haftalar önce kopunca bu kadar tepki olmuyor. Fenerbahçe aydınlıktır. Osmanlı döneminde de böyleydi. 100 küsür sene geçti. Biz hizmet için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Sadece futbolda yok her alanda var. Fenerbahçe, dünyanın en önemli spor kulübü olma amacıyla ilerliyor. Fenerbahçe’ye bunun Türk sporuna aşılanmasında büyük görev düşüyor” yorumunda bulundu.