SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samuel Holmen, siyah-beyazlıların senelik 1.2 milyon euroluk teklifine 3 sezonluğuna ‘Evet' dedi. Aybaba kalırsa iş resmiyete dökülecek aksi halde yeni hocanın kararı beklenecek.

Yönetim bunalımı yaşayan Beşiktaş yılan hikalesine dönen önemli bir transferi kağıt üzerinde bitirdi. Siyah-beyazlı kulüp uzun süredir gündemlerinde olan Samuel Holmen ile el sıkıştı. Beşiktaş Yönetimi'nin ocak ayı transfer döneminden beri uğraştığı bu transferde 3 yıllık anlaşma sağlandı. Kara Kartal, 1984 doğumlu tecrübeli futbolcuyla 3 sezonluk ön protokol imzaladı. Bu protokole göre Beşiktaş, Holmen'e yıllık 1.2 milyon euro verecek. Ücretteki ‘Feda' politikasının devamı anlamına gelen bu anlaşma sezon sonunda işleme konulacak.

YENİ FABIAN ERNST

Ancak sözleşmenin geçerlilik kazanması için iki ihtimalden birinin gerçekleşmesi gerekiyor. Birincisi teknik direktör Samet Aybaba'nın görevine devam etmesi… Tecrübeli hoca, ısrarla istediği İsveçli yıldızı, hem ofansta hem de defansta kullanıp Beşiktaş'ın dümenine geçirmek, yani bir anlamda yeni bir ‘Fabian Ernst' yaratmak istiyor. Aybaba ile yola devam edilmemesi halinde ise yeni teknik adamın Holmen'e ‘Olur' vermesi gerekiyor. Yeni sezonda transferi daha dikkatli yapacak siyah-beyazlı kulüp Holmen hakkında hazırlanan ‘scout' raporlarını ve görüntülü analizlerini teknik heyetin değişmesi halinde gelecek hocaya sunacak. Eğer yeni çalıştırıcı da onay verirse Holmen önümüzdeki sezon Beşiktaş forması giyecek.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:53,