SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski futbolcu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, F.Bahçe’nin Benfica’ya 3-1 yenilip UEFA Avrupa Ligi’ne veda ettiği maçın ardından karşılaşmayı yorumladı. İlk maçta direklere takılan üç topun ve eksik futbolcuların F.Bahçe’nin en büyük sıkıntısı olduğunu dile getiren Dilmen, Benfica teknik direktörünün F.Bahçe’yi ilk maçtan önce analiz etmediğini söyleyerek, “Antrenörleri eleştirmek kolaydır ancak belki bugün Cristian ile Salih yer değiştirebilirdi. Ben en çok bundan korkuyordum Fenerbahçe’nin avantajı dezavantaja dönüştü” ifadelerini kullandı.

Maçın hakeminin ilk yarıda ‘harika’ bir yönetim sergilediğini dile getiren Dilmen, “Sow’un pozisyonunun başında ofsayt var penaltıyı vermese vermezdi. Ancak ikinci yarıda ne olduysa bütün kararları Benfica’dan yana oldu. Hakeme bağlamak yanlış olur ancak ikinci yarıda her şeyi Benfica’dan yana yaptı. 1-1’ken maç da geldi Sow değerlendiremedi” diye konuştu.

Yarı final başarısının F.Bahçe için bir başlangıç olması gerektiğini söyleyen Rıdvan Dilmen, sarı-lacivertlilerin seneye yine yarı final yapması gerektiğini ifade etti. “Fenerbahçe frene basamadı. Benficalı öyle değil. Benfica çok daha iyi uyuttu Fenerbahçe’yi” diyen Dilmen, F.Bahçe’nin turu Kadıköy’de kaybettiğini söyledi.