SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Benfica maçının zafer planını futbolcularına son kez anlattı. Dün akşam Luz Stadı'nda yapılan maç öncesinde takımın kaldığı otelde rakiple ilgili analizlerini futbolcularıyla paylaşan tecrübeli teknik adam, “Top bizde kalsın” mesajını verdi. Kocaman bu sezon özellikle Avrupa Kupası maçlarında ezberlenen oyun sistemini hatırlatattı ve “Sadece topun bizde kalması yetmeyecek. Benfica'ya karşı sadece defans yaparsak faturası ağır olur. Lazio maçında bunun sıkıntılarını yaşadık” dedi.

HEDEF RAKİPTEN ÇOK KOŞMAK

Finale yükselmek için rakipten daha çok koşmak ve topla oynamak gerektiğini hatırlatan sarı-lacivertli teknik adam konuşmasını şöyle sürdürdü: Alışkın olduğumuz oyun felsefesinden asla şaşmayalım. Oyunu geride kalbul etmeden, hücumu da düşünürek sahaya yayılalım. Rakibimiz ev sahibi olmanın avantajını kullanmak ve seyircisinin de desteğiyle saldıracaktır. Orta alanda ele geçirdiğimiz toplarda final paslarını iyi yapmalıyız. Atacağımız bir gol bize çok şey kazandıracak. Bu yüzden fırsatları iyi kullanmalıyız.

CEZASIZ AMSTERDAM’A

Sarı-lacivertli camianın tarihinin en önemli maçında kendilerinden final beklediğini sözlerine ekleyen Kocaman, İstanbul'da oynanan ilk maçta beklentilerin daha üzerinde bir performans sergileyen futbolcularına, “Demek ki isteyince yapabiliyoruz. Sizlerde bu yetenek ve kalite var. Sadece 90 dakikamız kaldı. Dışarda daha dengeli oynuyoruz. Tribünlere kulağınızı tıkayıp sadece işinize konsantre olmalısınız. Ayrıca oyun kuralları içinde faul yapın ve gereksiz kart görmeyin. Aksi halde finalde sıkıntı yaşayabiliriz” dedi.