SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Köybaşı, Uğur Boral, Emre Öztürk ve son olarak Gökhan Süzen… İbrahim Üzülmez'den sonra sol bekteki soruna bir türlü çözüm bulamayan Beşiktaş şimdi de gözünü PTT 1. Lig'den bir isme dikti. Bu futbolcu geçtiğimiz hafta sonu teknik direktör Samet Aybaba'nın da maçını canlı takip ettiği Mehmet Uslu'dan başkası değil. Kartalspor formasıyla bu sezon 30 maçta 10 gol atan 3 de asist yapan, liglerdeki birçok santroforu geride bırakan 1988 doğumlu futbolcu Aybaba'nın beğenisini kazandı.

FRİKİKTEN AFFETMİYOR

Futbolcu fabrikası Sakaryaspor altyapısından çıkan ve Hacettepe formasıyla kısa bir süre Süper Lig'de de forma giyen Mehmet Uslu'nun sözleşmesi Haziran 2013'te sona erecek. İzleme komitesinin olumlu rapor verdiği oyuncu ile ilgilenen siyah-beyazlı kulüp resmi hamleyi yapmak için sezon sonunu bekliyor. 25 yaşındaki futbolcu ile Fenerbahçe'nin yanı sıra bazı Süper Lig kulüplerinin de adı geçiyor. Sol bekte oynamasına rağmen sık sık hücuma çıkan ve özellikle frikikten attığı gollere adından söz ettiren Mehmet Uslu seneye Beşiktaş için ter dökebilir.

VEDERSON İDDİASI

Beşiktaş’ın Bursaspor'un Brezilya asıllı Türk statüsündeki oyuncusu Vederson ile ilgilendiği iddia edildi. NTV Spor'un tecrübeli ismi Devrim Çetin, siyah-beyazlı takımın sezon sonunda sözleşmesi bitecek tecrübeli sol bek ile temasta olduğu duyumunu aldığını belirterek, “Bu iddiayı henüz netleştiremedim ama böyle bir şey konuşuluyor” ifadelerini kullandı.

Egehan ŞENGÜL / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:01,