SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Skandal!

Yıldırım Demirören yönetimi ‘komedi’ gibi bir karara daha imza attı. TFF’de Futbol Gelişim Direktörlüğü görevine sörf hocalığı yapan, masa tenisi kitabı yazan Doçent Dr. Güven Erdil getirildi.

Güncellenme: 14:00, 02/05/2013
Skandal!

Türkiye Futbol Federasyonu'nda ilginçlikler bitmiyor… Yıldırım Demirören geçtiğimiz günlerde medyada satır arasında kalan bir karara imza attı. Daha önce Ersun Yanal ile Tolunay Kafkas gibi isimlerin başında bulunduğu ve genç yeteneklerin Türk futboluna kazandırılması için çok önemli bir görev olan TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü'ne Güven Erdil'i getirdi.

ÖZERTEN ETKİLİ OLDU

MARMARA Üniversitesi BESYO'da Doçent Doktor unvanıyla eğitim veren ve iyi bir akademik kariyere sahip olan Erdil'in futbol dünyasıyla uzaktan yakından alakası bulunmuyor. Masa tenisinde ‘teknik-taktik-kondisyon' adıyla bir kitap yazan Güven Erdil'in uzmanlık alanı ise sörf… Bodrum Ortakent'te ‘VIP' adında bir sörf okulunun sahibi olan Erdil, Türk sörfüne önemli yetenekler kazandırmanın peşinde. Güven Erdil'in bu önemli göreve gelişinde de yakın ilişkiler içinde bulunduğu Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ufuk Özerten'in etkili olduğu iddia ediliyor.

PEKİ ALMANYA NEDEN BAŞARILI?

Ülkemizde bu tür gelişmeler yaşanırken, Avrupa'da bu tür kritik görevlere futbolun içinden gelmiş isimler atanıyor.

Örneğin futbolda hem kulüp hem milli takım bazında büyük bir atılım yapan Almanya'da Bayern Münih'e geçene kadar efsanevi yıldız Matias Sammer yürütüyordu. Sammer'in bırakmasının ardından son olarak Bayer Leverkusen'i çalıştıran Rubin Dutt, Futbol Gelişim Direktörü oldu.

2014 Dünya Kupası elemelerinde büyük hayal kırıklığı yaşatan Türkiye'nin bu kafayla futbolda kalıcı başarılar elde etmesi pek mümkün gözükmüyor…

AMK ÖZEL

Yayınlanma Tarihi:09:03,