SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin orta saha oyuncusu Emre Belözoğlu, UEFA Avrupa Ligi’nde Benfica ile oynayacakları rövanş karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

Statü gereği Fenerbahçe formasıyla Avrupa kupalarında mücadele edemeyen oyuncu, FBTV’ye verdiği demeçte “Benfica çok güçlü bir takım. Dikine çok etkili oynayabiliyorlar. Ama biz de dersimize iyi çalıştık. Maçın stratejimiz çerçevesinde geçtiği takdirde finale çıkacağımızı düşünüyorum.” dedi.

BİZİ KÜÇÜMSEMİŞLERDİ

İlk maçtan önce Benfica’nın turu kolayca geçeceğine dair bir inancının olduğunu söyleyen Emre, “İlk maçta da rakibimizi çok iyi analiz etmiştik ve onların beklemediği bir performans sergileydik. Sanırım maç öncesi verdikleri demeçlerden pişman olmuşlardır. Ama o ilk maçın hakkı bende 2-0 veya 3-0’dı.” ifadelerini kullandı.

ELENSEK DE SAHİP ÇIKARLAR

Benfica karşısında istenilmeyen bir sonuç alınması durumunda taraftarların kendilerine sahip çıkacaklarından emin olduğunu da ifade edeb futbolcu, “Biz buraya yolumuza devam etmek için geldik. Ancak istenmeyen bir skor olursa da taraftarımızın bizimle gurur duyacağını biliyoruz. Bunu hissetmek takıma ayrı bir güç veriyor.” şeklinde konuştu.