SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa Ligi yarı final ilk mücadelesinde evinde Chelsea’ye 2-1 kaybeden Basel’in teknik direktörü Murat Yakın, Stamford Bridge’de oynanacak rövanş maçının ev sahibi adına kolay geçmeyeceğini söyledi.

2011’den bu yana Stamford Bridge’de Avrupa mücadelesi kaybetmeyen Chelsea’de minik bir mucize bile yapabileceklerini ifade eden Türk asıllı İsviçreli teknik adam, “Her maç zorludur. Chelsea’ye karşı oynayacağımızın farkındayız, onlar Şampiyonlar Ligi’nin son şampiyonu ve her bölgede en az iki tane çok iyi oyuncuları var” diye konuştu.

Cesur bir oyun ortaya koyacaklarını ifade eden Yakın, “Kendimize güvenerek ve cesurca oynayacağız. Belki küçük bir ihtimal bile olsa mucize gerçekleşir. İstatistikler umrumda değil. Ben buraya iyi futbol oynamaya geliyorum ve sonuçta böyle olacak. Chelsea’nin savunması da hücum gücü de çok iyi, ama biz de Tottenham gibi takımlara karşı neler yapabileceğimizi gösterdik. 2-1 çevirilmesi zor bir skor, ama kendimize güvenmeli ve başarabileceğimize inanmalıyız” yorumunu yaptı.

Real Madrid ile Jose Mourinho arasındaki bağların hepten kopmasıyla birlikte Portekizlinin adının Chelsea ile yeniden anılmaya başlandı. Bunun Rafael Benitez’de kafa karışıklığına yol açabileceğine inanan Murat Yakın, “Bu tip haberler işimize yarayabilir. Yapmamız gerekeni biliyoruz ve tek bir amacımız var, ortaya en iyi performansımızı koymak” dedi.

Basel, İngiltere’de oynadığı son 9 Avrupa maçının hiçbirini kazanamadı.

(Goal)