SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’in bitimine iki hafta kala Spor Toto Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Mustafa Denizli, kendilerine inanarak bu günlere geldiklerini söyledi.

Çaykur Rizespor, hafta sonu oynayacağı Bucaspor maçı hazırlıklarını Mehmet Cengiz Tesisleri’nde gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü. Takım, antrenmanda düz koşunun ardından kondisyon çalıştı.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan teknik direktör Mustafa Denizli, Çaykur Rizespor’un 5 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmasını değerlendirerek, “Önceki yıllarda niye şampiyon olunamadı bilmiyorum ama biz kısa dönemde yoğun işler yapmaya başladık. Mevcut kadromuza yeni takviyeler yaptık” diyerek şunları söyledi:

“Oyuncularımız takıma çok çabuk uyum sağladı. Kendimize güvenerek ve inanarak bu günlere geldik. Bu bizim için büyük bir keyif. Kalan haftaları rahatlıkla yaşayabileceğiz. Bir üst lige çıkma stresinin sezon sonu olmadan gerçekleştirilmesi bize bir rahatlık getirdi. Biz kalan iki haftayı da kayıpsız atlatarak sezonu ligin zirvesinde puan cetvelinin başında bitirmek istiyoruz.”

Çaykur Rizespor’a gelme gerekçelerinden bir tanesini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Denizli, “10 yıl önce radikal bir karar almış ve futbol yaşamımda kendimi borçlu hissedebileceğim bir ligin olmamasını istemiştim. Bu kararımı ve projelerimi Rize’de gerçekleştirebileceğimi düşündüğüm için buraya geldim. Projelerimden biri olan takımı Süper Lig’e taşıma hedefini gerçekleştirdiğim için mutluyum. Fenerbahçe’de 2., Beşiktaş’ta 3. kez şampiyonluk yaşadım ama bir ikinci lig takımını Süper Lig’e taşıma başarısı benim için bir ilk oldu” dedi.