SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon zaman zaman Allan McGregor'un arkasında kalsa da görev verildiğinde elinden geleni yapan genç file bekçisi Cenk Gönen, Lig TV'ye verdiği röportajda samimi açıklamalar yaptı.

Sezona ilk 11'de başladığını ancak milil takım kampına gittikten sonra Samet Aybaba'nın kendisini tercih etmediğini belirten Cenk, “O günden sonra hep hazırda bekledim. Kısıtlı süreler aldım ve elimden geleni yaptım. Sonuçta biz profesyonel futbolcuyuz ve bize verilen görevi en iyi şekilde yapmak zorundayız” dedi.

McGregor için “O da oynadığı zamanlarda elinden geleni yaptı. Takdir kamuoyunun” diyen genç eldiven, “İyi bir kaleci nasıl olması sorusuna ise, “Öncelikle özgüveni olmalı. Meydan okuyan bir yapıya sahip olmalı. Saha içinde hep sıradaki pozisyona odaklanmalı, konsantrasyonu üst seviyede olmalı, sıkı çalışmalı, sabırlı ve karakterli olmalı. Bunlar bende var ve kendimi sürekli geliştirmeye çalışıyorum” yanıtını verdi.

Uzun topları kolayca indirebildiği için Mustafa Pektemek ile oynamayı sevdiğini belirten Cenk, Süper Lig'de Muslera, Volkan ve Onur'u beğendiğini söyledi.