SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Benfica’nın hocası Jorde Jesus; “Fenerbahçe'nin eksikleri bizi ilgilendirmiyor. Kendimize bakıyoruz. Bir dezavantajımız var. Ama bunun üstesinden gelebiliriz. Taraftar stadı doldurursa turu geçeceğimize inanıyoruz.

Gaitan'ın durumu birazdan yapacağımız antrenmanda belli olacak. Fenerbahçe deplasmanlarda iyi oynuyor. Biz de evimizde çok iyiyiz. Bu yüzden turu geçeceğimize inanıyorum.

Bu benim kariyerimin en önemli anı değil. Benfica için de öyle değil. Zaten sezon başında kupayı hedeflemiştik. Geriye sadece bir maç kaldı. Bu maçı kazanıp finale gitmek istiyoruz. Bu zamana kadar Avrupa'da çok maç oynadık ve gergin değiliz, tecrübeliyiz. Sorumluluk var ve oyuncularımın çok heyecanlanmayıp üzerlerine düşeni yapacağına inanıyorum.

Yarın bir değişiklik yapmayacağım. Aynı sistemle oynayacağız. Taraftarın desteğiyle ilgili şüphemiz yok. Çoğu maçı onların desteğiyle kazandık. Lig şampiyonluğu öncelikli bir hedef ama kesinlikle Avrupa Ligi şampiyonluğundan daha önemli değil” dedi.

Benfica’nın golcüsü Oscar Cardozo ise; “Şanssız bir dönem yaşadım. Takım olarak şu an daha iyiyiz. Ben de yarın üzerime düşeni yapacağım. Fiziksel olarak da oldukça iyi durumdayız. Arka arkaya çok maç yaptık ama takımda bir yorgunluk yok. Bu maç benim kariyerimin en önemli anlarından. Ama önemli olan takımdır. Taraftarımızı maça çağırıyorum. Umarım finale çıkarız” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:19:43,