SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig'de bitime iki hafta kala Süper Lig'e yükselen Çaykur Rizespor'da başkan Metin Kalkavan, herkesin merakla beklediği ‘Rize Süper Lig'e nasıl çıktı' düşüncesine açıklık getirdi. Öncelikle hedefe ulaştıkları için tüm camiayı kutlayan başkan Kalkavan, sözlerine şöyle devam etti: “Herkesin kafasında ‘Çaykur Rizespor, Süper Lig'e bazı kişilerin yardımı ile çıktı' diye bir düşünce var. Biz bugün buralara geldiysek alnımızın teriyle, hak ettiğimiz şekilde geldik. Başkanlığa geldiğim dönem iflas etmiş bir Çaykur Rizespor vardı. Biz taşın altına elimizi değil gövdemizi koyduk. Kulübün 27 milyon borcu vardı. İnanın çok çabaladık. Çok uğraştık. Ve bugün gelinen noktada federasyona borcumuz yok. Biz bunlar için gece gündüz çalıştık, ailemizden uzak kaldık adeta savaş verdik. Ama 4.5 yılda yaptıklarımızın meyvesini şimdi yiyoruz. Süper Lig tüm Rize halkına armağan olsun.”

DENİZLİ BÜYÜK GÜÇ

4.5 senede yapamadıklarını Mustafa Denizli ile 4 ayda gerçekleştirdiklerini söyleyen başkan Metin Kalkavan, “Devre arasında takımı Mustafa Denizli'ye emanet ederken zaten başarının geleceğini inanıyorduk. Nitekim bu düşüncemizde yanılmadık. Gerçekten Mustafa Denizli büyük bir güç, kendini ispatlamış bir teknik adam, başarıları ortada” diye konuştu.

CERNAT’IN TARİFİ YOK

Kalkavan, “Bizim için Florin Cernat çok şey ifade ediyor. İnanın futbolculuğu bir kenara bırakın, tam bir profesyonel. Saha içi ve saha dışında takım arkadaşlarıyla olan diyaloğu süper, biz Rizespor Yönetimi, olarak uzun yıllar kendisiyle çalışmak isteriz. Süper Lig'e çıkmamızda emeği çok. İnşallah bir üst ligde de aynı başarıyı Cernat'la yakalarız” ifadelerini kullandı.

CAN ÜSTEL / AMK