SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik direktör Rıza Çalımbay’ın, babası Bektaş Çalımbay’ın rahatsızlanması sonucu İstanbul’a gitmesi nedeniyle kırmızı-beyazlılar hazırlıklarını, yardımcı antrenör Bülent Albayrak nezaretinde gerçekleştirdi.

Düz koşu ve açma-germe hareketlerinin ardından 5’e 2 pas çalışması yapan futbolcular yarı sahada ve tam sahada çift kale maç ile antrenmanı tamamladı. Hafif sakatlığı bulunan Hakan Arslan ile Uğur Kavuk takımda ayrı düz koşu yaptı. Sakatlığı bulunan Adem Koçak ile izinli oldukları öğrenilen Aatıf ve Kadir Bekmezci ise antrenmana katılmadı.

Galatasaray maçından puan ya da puanlarla dönmek istediklerini belirten Mehmet Nas, “Zor bir maç olacak. Nihayetinde Galatasaray’ın kendi sahasında şampiyonluğunu ilan etme şansı var. Bizde maçın bilincindeyiz. İnşallah iyi mücadele ve iyi futbolla maçı kazanırız. Açıkçası Galatasaray’ın durumu bizi ilgilendirmiyor. Biz kendi işimize bakacağız. Bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirmeye çalışacağız. İnşallah güzel bir maçtan sonra puan ya da puanlarla Sivas’a döneceğiz. Hazırlıklar son derece iyi gidiyor. Son haftalarda aldığımız puanlardan sonra takımın morali çok iyi. Bu da maça yansıyacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

Tecrübeli futbolcu Erman Kılıç ise, “Gerçekten Türk futbolunu yakından ilgilendiren bir maç oynayacağız. Bize yakışır bir şekilde mücadele edeceğiz. Umuyorum ki; istediğimiz futbolu sahaya koyup istediğimiz sonuçla da ayrılırız. Sivasspor’a yakışır bir şekilde mücadele etmeyi düşünüyoruz.” diye konuştu.