SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi Yarı Final rövanş maçında Benfica ile karşı karşıya gelecek olan F.Bahçe’de Teknik Direktör Aykut Kocaman ve futbolculardan Volkan Demirel düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Sözlerine 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlayarak başlayan Kocaman, ”Tarihimizin en önemli maçlarından biri. Final bir adım uzakta. İlk maçta doğru bir oyun sonucunda galip gelmeyi başardık. Rövanşa gelirken şartları eşitledik. Rakibimiz yarın kendi sahasında oynayacak. Avrupa Ligi'nin finaline ulaşmak için mücadele edeceğiz. İlk maçta aldığımız sonuç nasıl bize avantaj sağladıysa, onlar da elbette bazı verilere sahipler. Favoriyi belirlemek için ilk maçın somut verileri rakibe de olmuştur. Yarın iki taraf için de her şey yeniden başlayacak. 90 dakika belki de 120 dakikanın sonunda kazanan belli olacak. İlk maçtaki oyun için iyi oyun olduğuna katılmıyorum. Kazandığımız için iyi gibi gözüken, bence doğru oyun demek daha uygun. Doğru oyunu oynayan 3 isim yarın aramızda olmayacak. Üçü de tecrübeli ve ihtiyaç duyduğumuz oyuncular. Hayatın makarasını geriye doğru saramıyoruz. Yeni oyuncular ne yapacağız bunu düşüneceğiz. Maçla ilgili toplantılarımızı yapacağız” diye konuştu.

‘FİNALE YÜKSELECEĞİZ’

Benfica karşısında istedikleri sonucu alarak finale yükseleceklerine inandıklarını ifade eden Volkan Demirel, ”Fenerbahçe camiası adına çok önemli bir akşam yaşayacağız. Teknik ekibimiz oyuncularımız  taraftarlarımız ile elimizden geleni yapacağız ve Amsterdam biletini alacağız. Benfica’ya çok saygı duyuyoruz. Yarı finale kaldıktan sonra kim ile eşleştiğimizin bir anlamı yoktu. Bu seviyeye ulaşan takımların hepsi çok kaliteli. 1-0’lık bir avantajımız var ama bu tarz maçlarda bu avantajların çok büyük bir anlamı yok. Bu seviyedeki maçların nasıl sonuçlanacağı belli olmaz, bunun en iyi örneğini dün akşam Real Madrid-Borussia Dortmund maçında gördük, 1 gol daha olsaydı Madrid turu geçecekti.” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:21:13,