SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon Premier Lig’de sergilediği performans ile Ronaldo ve Messi karşılaştırmalarına konu olan Tottenham’ın başarılı oyuncusu Gareth Bale, İngiliz Profesyonel Futbolcular Birliği tarafından verilen, yılın en iyi oyuncusu ve yılın en iyi genç oyuncusu ödüllerini kazanarak törene damgasını vurmuştu.

Kendisi için yapılan Ronaldo ve Messi karşılaştırmaları hakkında The Mirror’a konuşan Galli futbolcu, “İnsanların benim sahada gösterdiğim performans için ‘Ronaldo ve Messi’nin çıtayı yükselttiği noktada’ yorumları yaptığını biliyorum. Ama ben henüz o seviyede değilim. Sadece sahada elimden gelenin en iyisini yapmaya ve oyunumu geliştirmeye çalışıyorum” dedi.

Bu sezon gösterdiği gelişim hakkında da konuşan genç futbolcu, “Şimdiki halimle karşı takımları korkutup, onlara göz dağı veriyor muyum, emin değilim. Bir insan olarak ve bir oyuncu olarak iyi yönde geliştiğime inanıyorum. Sahada her şey motivasyon ile ilgilidir. İyi deneyimleriniz sizi mutlu eder ancak kötü deneyimlerinizden ders alabildiğiniz sürecek kendinizi geliştirebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

23 yaşındaki futbolcu bu sezon Tottenham forması ile çıktığı 29 maçta 19 gol kaydetmeyi başardı.

(Eurosport)