SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Sivas'ı yenerse tarihi zaferler elde ettiği Mayıs ayında kupayı kaldıracak; son 9 şampiyonluğun 7'sinde olduğu gibi Fenerbahçe'yi geride bırakmayı başaracak.

Son 20 yılda Galatasaray ile Fenerbahçe 8 defa şampiyonluk için kapıştı. Gülen, 1 istisna dışında hep sarı-kırmızılılardı. 1993-94'te Fenerbahçe'nin önünde ipi göğüsleyen Galatasaray, Fatih Terim yönetiminde elde edilen 4 sene üst üste şampiyonluğun 2'sinde sarı-lacivertlileri geride bıraktı. Ali Şen'in başkanlığa veda etmesine neden olan 1997-98'de ise 9 puan farkı kapadı.

CİMBOM REKABETİ SEVER!

2001-02'de Kanarya'yı alt eden ve üçüncü yıldızı takan Galatasaray'ın son 3 şampiyonluğunda da ikinci sırada Fenerbahçe yer aldı. Cimbom pazar günü Sivas'ı yenerse, son 9 şampiyonluğunun 7'sinde olduğu gibi sarı-lacivertlilerin önünde mutlu sona ulaşacak.

Son 20 yılda sadece 1 defa puan tablosu sezon sonunda “1-Fenerbahçe, 2-Galatasaray” yazdı; 2000-01'de şampiyonluğu ezeli rakibine kaptıran sarı-kırmızılıların tesellisi Şampiyonlar Ligi çeyrek finaliydi.

Mehmet ÖZCAN/AMK