SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi yarı final rövanş maçında, 2 Mayıs Perşembe günü deplasmanda Portekiz ekibi Benfica ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’de kaptan Emre Belözoğlu kısa bir değerlendirmede bulundu.

Benfica’ya karşı tarihinin en önemli maçlarından birine çıkacak Fenerbahçe’de statü gereği oynayamamasına rağmen, takımla birlikte Portekiz’e giden Emre Belözoğlu havalimanında basının sorularını yanıtladı.

Tecrübeli oyuncu hedeflerinin farkında olduklarını ve ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade ederek, “Önümüzde 2 gün var. İyi hazırlanacağız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. İnşallah finalle döneriz. Daha sonraki hesabımız da bu kupayı Türkiye’ye getirmek” dedi.

Statü gereği oynamamasına rağmen takıma destek için onlarla olmak istediğini söyleyen Emre, “Sakatlığım da var. Belki yine oynayamayacaktım. Statü gereği oynamamak teselli oluyor. Takımın yanında onlar için bir şeyler yapmak istediğim için onlarla gidiyorum. Maçla ilgili gerekli şeyleri hocamız da söylüyor. Ben de onlara göre biraz daha tecrübeliyim ama geçmişte bir sezonda bu kadar maç oynamış bir Türk takımı yoktu. Onlar da benim kadar tecrübeli sayılırlar. Ben belki kupa sayısı olarak tecrübeliyim. Hedefimiz belli. UEFA’yı kazanarak yeni sezonda Şampiyonlar Ligi başta olmak üzere yeni hedefler koyacağız” ifadelerini kullandı.

Taraftarın onları her zaman desteklediğini ifade eden kaptan, eksiklerin de önemli olduğunu ifade etti ve şu ifadeleri kullandı:

“5 senedir bu kulüpteyim. Bu taraftarın desteği, onların üzerimizdeki hakkı çoktur Her zaman bizim yanımızda oldular. Final biletiyle de gelsek, üzülerek de gelsek bizim destekçimiz olacaklar. Webo, Meireles veMehmet Topal’ın olmaması bizim adımıza eksik. Ama kim oynarsa oynasın burada final için elinden geleni yapacaktır. İlk maçtaki gol yememe avantajını kullanmak istiyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:18:53,