SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe yönetimi, UEFA Avrupa Ligi yarı finalinde perşembe günü deplasmanda oynayacakları Benfica maçı için sarı-lacivertli taraftarları uyardı. Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde şu açıklama yapıldı:

“UEFA'nın “Yüksek Riskli Müsabakalar” kategorisinde bulunan Benfica-Fenerbahçe karşılaşmasıyla ilgili, maça katılım gösterecek olan taraftarlarımızın ve ev sahibi taraftarların son derece dikkatli davranması gereken noktalar, Benfica Kulübü ve kulübümüzün ortak mutabakatıyla aşağıda belirtilmiştir.

Taraftarlarımızdan önemle ricamız, final yolunda tarihi bir maça çıkacak olan takımımıza hem saha içindeki  pozitif desteklerini sürdürmeleri hem de yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk halinde, en yakın güvenlik birimlerine başvurmalarıdır.

*Bileti olmayan taraftarlara üzülerek bildiririz ki, maç günü herhangi bir bilet satışı yapılmayacaktır çünkü ziyaretçi takım taraftarları için ayrılan biletlerin tümü tükenmiştir. Bununla birlikte, Benfica Kulübü güvenlik sebebiyle Lizbon'da ziyaretçi takımlar için hiçbir zaman bilet satışı yapmamaktadır.

ÖNEMLİ: Herhangi bir şekilde biletsiz ya da geçerli olmayan bir biletle stada gelen ve içeri girmeye çalışan taraftarlar, ivedilikle tespit edilecek ve Portekiz polisine teslim edilerek tutuklanacaklardır.

*3 yaşın altındaki çocukların içeri girmesine müsaade edilmeyecektir. 3 yaş ve üstü tüm taraftarların geçerli bir giriş izni olması gerekmektedir.

*Taraftarların girişi için stat kapıları yerel saatle 18:05'te açılacaktır. Lütfen 23 Numaralı Kapı ve Level 3'ü kullanınız.

Not: Bu bölgede, stada giriş yapılmadan önce bilet ve güvenlik kontrolleri yapılacaktır.

*Tüm taraftarların güvenlik birimleriyle işbirliği içinde olması istenmektedir.

*Her taraftar kendi koltuğuna oturabilecek ve yalnızca bilet üzerinde belirtilen giriş kapısından stada girebilecektir.

*Taraftarların takımlarını desteklemesinin yanında, hakeme, iki takım oyuncularına, hakemlere ve rakip takım taraftarlarına saygılı davranması istenmektedir.

*Güvenlik kurallarına aykırı hiçbir hareket tolere edilmeyecektir. Bu nedenle, stat etrafında başlayan prosedürlerle birlikte sürekli olarak video kaydı yapılmakla birlikte, gerektiğinde polis, tutuklama yetkisine sahip olacaktır.

Stat İçerisinde ve Çevresinde Kullanımı Yasak Olan Maddeler

Taraftarların ve akredite olan görevlilerin kullanması, üzerinde bulundurmaması ya da stada getirmemesi gereken maddeler aşağıda belirtilmiştir:

*Her türlü silah sayılabilecek aletler,

*Her türlü, delici ve benzeri nitelikler taşıyan, nispeten uzun şemsiyeler ve benzeri eşyalar,

*Camdan yapılmış şişe, bardak, kutu ve diğer kırılgan, kırılmayan, soğutucu etkisi olan sert cisimler,

*Havai fişek, maytap, barut, sigara kutusu, sis bombası ve diğer yanıcı maddeler,

*Alkollü içecekler, uyuşturucu ve diğer uyarıcı maddeler,

*Irkçı, yabancı düşmanlığı, ideolojik ifadeler gibi müsabakanın güzelliğine gölge düşürebilecek veya diğer taraftarları rahatsız edebilecek olan söz ve söylemlerin içerdiği pankart, işaret, sembol, broşür ve diğer nesneler,

*1 metreden uzun ve 1 cm'den kalın bayrak ve pankart sopaları,

*Uluslararası kurallara uygun olmayan, ve 2m x 1.50m.'den büyük bayraklar,

*Herhangi bir tür evcil&evcil olmayan hayvanlar,

*Ticari ve propaganda kaygısı taşıyan materyaller,

*İnsan sağlığına zarar verebilecek gaz içeren spreyler, kutular, yanıcı maddeler, kimyasallar,

*Mekanik yapıya sahip ve fazla gürültü çıkaran megafonlar, gazlı kornalar, DAVULLAR,

*Lazer ışıklar,

*Kişisel kullanım dışındaki kameralar ve diğer kaydediciler,

*Fotoğraf, ses , çeşitli şekiller ya da bu tür çeşitli görseller yayan cihazlar.

Taraftarlarımıza, konuya gösterecekleri dikkat ve hassasiyet dolayısıyla şimdiden teşekkür ederiz.”