SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray,19. şampiyonluğana koşuyor! Artık bu saatten sonra bu işin döneceğini sanmıyorum… Futbol bu, belli olmaz ama 3 maç kala 7 puan fark kapanmaz gibi duruyor. Zaten kapanırsa taHmin ediyorum G.Saray da bir süre kapanır. Dün Antep'te kazanıp F.Bahçe ile 7 puan farkı koruyan G.Saray son haftalarda hata yapmadan ilerliyor. Hata yapmak bu anlarda puan kaybı anlamına gelir; ki onu akıllarından bile geçirmiyorlar.

Dün uzun zaman sonra puan kaybına yaklaştılar ama burada da şans yanlarındaydı. Sahanın Drogba ve Hamit ile birlikte en kötüsü olan Burak Yılmaz bulduğu tek vuruşluk şansı mükemmel kullandı. Yoksa G.Saray'ın pek gol atacak hali yoktu. Defansif bir oyun kurgusu planlayan Terim ‘Nasıl olsa atarız' diye düşünmüş olacak. Zaten öyle de oldu. G.Saray tek pozisyona girmeden kazandı. Sahada daha çok yürüdü, koşmadı bile sarı-kırmızılılar.

Bu saatten sonra koşmak gerekir mi diyebilirsiniz. Belki de haklısınız! Ama bu takım böyle futbol oynamak için kurulmadı, buralara da böyle oynayarak gelmedi! Bu hikaye mutlu da olsa böyle vasat futbolla bitmemeli. Sahada iştahını kaybeden G.Saray, taraftarını şampiyon olsa da mutlu etmez, edemez. Kulübün genleri reddeder bu durumu. Sahada olmak için sahaya çıkan futbolculara duyurulur!

Drogba’nın G.Saray'a geldiği günden beri en verimsiz maçını çıkarması, Burak'ın sahada Antep savunmasından yana oynaması, Hamit'in ayağına gelen her topu kaybetmesi, Riera'nın kanadının yol geçen hanına dönmesi, Yekta'nın eline geçirdiği fırsatı çöpe atması bile durduramadı şampiyonluk lokomotifini. Antep'i fetheden G.Saray taraftarının desteğiyle kazandı. Bazen böyle şampiyon olunur. Tek pozisyon, tek gol!

Şimdi kalan 3 maçtan sadece 3 puan çıkarması yetecek G.Saray'a. Rakipler Sivas, F.Bahçe ve Trabzon! Kolay olmayacak. İnanın kolay olmayacak. Çünkü G.Saraylı futbolcular lige ‘bitmiş' muamelesi yapıyor. Terim onları silkeleyip durumu kendilerine anlatacaktır mutlaka. Yine de şu bir gerçek; G.Saraylı futbolcular 3 maç kala 7 puanlık farktan şampiyonluğu veren takım olarak tarihe geçmek istemeyeceklerdir! Eğer böyle düşünmüyorlarsa önlerindeki ilk maç gereğini yaparlar!