SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Queens Park Rangers’ın küme düşmesinin ardından Barton, “Her gün mastürbasyon yapıp, kendilerini büyük futbolcu zannediyorlar. Bir avuç ego manyağından başka bir şey değiller” dedi.

Futbolda paranın her şey olmadığını, Queens Park Rangers’ın küme düşmesi bir kez daha kanıtladı. Sezon başında ve devre arasında birbirinden önemli oyuncuları renklerine bağlayan, takımı da Ada futbolunun en başarılı isimlerinden Harry Redknapp’a teslim eden QPR, önceki gün Reading’le berabere kaldı ve ligden düştü. Bu olay Ada’da büyük yankı uyandırırken, en ilgi çekici açıklamayı bonservisi QPR’da bulunup, Marsilya forması giyen Joey Barton yaptı. Eski takım arkadaşlarını, “Kendilerini büyük gören, mastürbasyon manyakları” olarak tanımlayan Barton, “Eğer düşündükleri kadar büyük olsalardı, takım küme düşmezdi. Taraftarlara çok üzülüyorum” ifadesini kullandı.

‘KULÜP BELİNİ DOĞRULTAMAZ’

Barton, “İngiltere’de Premier Lig’e çıkmak, düşünüldüğü kadar kolay bir şey değil. Ciddi paralara kurulmuş bu takım, kolay kolay belini doğrultamaz” sözleriyle, iddialı açıklamalarda bulundu. Barton, geçen sezonun son maçında Agüero’ya attığı tekmenin ardından 12 maç ceza almıştı.

BARTON’IN SABIKA LİSTESİ

* City’nin 2004 yılı kutlamasında, genç takım arkadaşı Jaime Tandy’nin gözünde puro söndürdü. Kulüpten para cezası aldı. * Manchester City’deki takım arkadaşı Dabo’yu dövdü, karakolluk oldu. 200 saat kamu yararına çalışma cezasına çarptırıldı. * Araba kullanırken 35 yaşındaki bir yayaya çarptı, ayağını kırdı. * City’nin Bangkok turunda, 15 yaşındaki bir Everton taraftarını dövmeye çalıştı. * City ile Everton 1-1 berabere kalırken, Barton rakip taraftarlara şortunu indirdi. * Liverpool’da bir bar çıkışında, kavgaya karıştı. Karşısındakine tam 20 kez yumruk attığı tespit edildi. 77 gün hapiste yattı. * Gol attıktan sonra sevincini Nazi selamı vererek yaşadı. * Blackburn’de Pedersen’e saha içinde yumruk attı. * Neymar’ı Justin Bieber gibi bir internet yıldızı olarak değerlendirip, gerçek futbolda ‘kedi pisliğinden’ farksız olduğunu iddia etti.