SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Kayserispor’u 2-1 ile mağlup ettiği mücadelenin ardından Beyaz TV  mikrofonlarına konuşan Salih, Sow ve Kuyt’un kendisine, “Galatasaray için oynuyorsunuz” dediğini iddia etti.

Moussa Sow ve Dirk Kuyt için şok suçlamalarda bulunan Salih, “Moussa Sow bana, ‘Galatasaray için oynuyorsunuz’ dedi. Ben de sen puan durumuna baktın mı dedim. Niye Galatasaray için oynayacağız dedim, bize ne dedim. Galatasaray’ın bize kazandırdığı bir şey yok ki dedim. Kuyt da aynısı söyledi bana. Saçma düşüncelere giriyorlar. Bizi küçük buldular ama öyle olmadı. Moussa Sow, Türkçe de biliyor, İngilizce de konuşuyor” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Caner Erkin’in agresif hareketlerine de tepki gösteren Salih, “Tabii Galatasaray’ın Fenerbahçe ile arasındaki 7 puanlık fark Galatasaray’ın şampiyonluğunu artık garantileyecek olması Fenerbahçe’de adrenalini yükseltti. Onlar da oynamayan bazı oyuncular vardı, biraz moralleri bozuktu. Normal şeyler aslında, onları da anlamak gerekiyor. Oyun içerisinde birbirimize girdik. Caner’in her zamanki halleri, kırmızı kart yemesi gerekir. Aynısını ben yapsam kırmızı kart yerdim. Küfür etti etmedi bir şey diyemem, ben duymadım. Sanki biz sokak çocuğuyuz, hakemin de davranışı o, futbolcuların da davranışı o. Biz onların duruşuna saygılı olmazsa biz de onlara saygı gösteremeyiz. Bu maç burada bitti, Fenerbahçe’ye başarılar diliyoruz.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:23:29,