SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Öpücük gönderiyorum’

F.Bahçe Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, ‘Sizi Şampiyonlar Ligi’ne almayan Platini ve Infantino’ya mesajınız var mı?’ şeklindeki soruya, espirili bir cevap verdi.

Güncellenme: 09:45, 28/04/2013
‘Öpücük gönderiyorum’

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısı dün yapıldı. Yüksel Günay'ın başkanlığında gerçekleşen Divan'da başkan Aziz Yıldırım grip olduğu için başkan vekili Abdullah Kiğılı konuşma yaptı. Kiğılı, Fenerbahçe'nin son iki yılda yaşadığı zorluklara karşı en iyi cevabın sahada verileceğini söyledi ve “Şampiyonlar Ligi'ne sizi almayan Infantino ve Platini'ye mesajınız olacak mı?” sorusuna ise, espirili bir şekilde “Onlara sadece öpücük gönderiyorum” yanıtını verdi.

‘BENFİCA’YI SAHADAN SİLDİK’

Başkan Aziz Yıldırım'ın 15 yıl önce “Avrupa'nın en büyüğü” olma parolasıyla yola çıktığını hatırlatan Kiğılı şunları söyledi: “UEFA Avrupa Ligi'nde Portekiz Ligi'nde lider olan ve 38 maçtır gerek Avrupa'da, gerekse yerel liginde yenilmeyen Benfica'yı sahadan sildik. Şanssızlıklar ve direkten dönen toplar sonucu 1-0 ile yetindik.” “FENERBAHÇE, adıyla, takımıyla, taraftarıyla Amsterdam'a güçlü adımlarla yürüyor. Hep söylüyoruz, her fırsatta dile getiriyoruz, her fırsatta da söylemeye mecburuz, ‘Biz bir Spor Kulübüyüz' diye. Bu kimlikle birlikte bayrağını Avrupa'da en yukarılara taşımak ve ülkemize bu kimlikle hizmet etmeyi hedefliyoruz.”

İrfan YİRMİBEŞ / AMK