SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Orduspor’u yendiği maça 90 dakika sonrasında Protokol Tribünü’nde yaşanan olaylar damgasını vurdu. Ancak soyunma odası koridorlarında çok daha büyük bir krizin yaşandığı ortaya çıktı. Maçın ikinci yarısında bir pozisyonda Niang ile çarpışan Orduspor kalecisi Fornezzi, ciddi acı hissetti. Ancak sahada tedavi edilen Sloven eldiven üç oyuncu değişikliği de yapıldığı için devam etti. 90 dakikanın ardından ağrılar şiddetlendi. Apar topar soyunma odasına götürülen ve sedyeye yatırılan Fornezzi, birden fenalaştı. Tansiyonu 7’ye 4’e düşen Slovenyalı bayılırken, büyük panik vardı.

TARAFTARLAR AMBULANSLA GÖTÜRÜLDÜ

Ordusporlu sağlık heyeti acilen ambulans istedi, ancak Protokol Tribünü’nde yaşanan kavgada yaralanan taraftarların hastaneye götürüldüğü için statta ambulans kalmadığı iletildi. Mor-beyazlı heyet bir an önce ambulans çağrılmasını, durumun ciddi olduğunu belirtirken, herkes birbirine bakıyordu. O sırada koridorda bulunan Samet Aybaba’ya konu iletildi. ”Hocam kalecimiz ölüyor, kimse yardım etmiyor. Burası nasıl yer, ambulans bulamıyoruz” serzenişi yapıldı, ardından tecrübeli hoca soyunma odasına girdi.

20-25 DAKİKA İLE KURTULDU

Fornezzi’nin durumunun ağır olduğunu gören Aybaba, hemen ambulans bulunması için talimat verdi. 10 dakika sonra araç gelirken, Fornezzi Fulya Acıbadem’de acilen ameliyata alındı. Dalağının yırtıldığı belirtilen ve geceyi yoğun bakımda geçiren başarılı file bekçisinin, eğer 20-25 dakika daha geç getirilmesi durumunda yaşamını yitirebileceği ifade edildi. 32 yaşındaki tecrübeli file bekçisinin hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.

Safa Can KONUKSEVER / AMK

Yayınlanma Tarihi:16:15,