SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Egemen Korkmaz, attığı kafa golüyle Amsterdam'a rezervasyon yaptırdı, “Avantaj yakaladık. Burada ilk amacımız gol yememekti, bunu başardık. Rövanşta gol atmayı başarırız ve adımızı finale yazdırırız” diyerek taraftara umut aşıladı…

Egemen Korkmaz… Kartalspor günleri sonrası futbolseverler onu “Gladyatör” lakabıyla tribünlere çağırdı. 2012'den itibaren de Kadıköy Arenası'nda boy göstermeye başladı. Geçmiş yıllarda attığı kritik golleri de Fenerbahçe'de tekrarlamaya devam etti. AEL deplasmanındaki kafa vuruşuyla F.Bahçe'yi Avrupa Ligi C Grubu'nda zirveye taşıdı. Egemen, Benfica maçının da sürpriz golcüsü olarak sahneye çıktı. Direkten dönen 3 topun ardından defansının arasından yükselerek F.Bahçe'yi finale bir adım daha yaklaştırdı. Gladyatör, “Amsterdam'da olmayı canı gönülden istiyoruz” derken “Rakibimizi çok iyi analiz ettik. Maç önceki son 3 günümüzü rakibi analiz ederek geçirdik” şeklinde konuştu.

Egemen, “İstediklerimizi başarılı bir şekilde sahaya yansıttık. 1-0 iyi bir skor ama henüz hiçbir şey kazanmadık, sadece küçük bir avantaj elde ettik. Rövanşta ilk maçtan çok daha zor bir müsabaka bizi bekliyor, bunun farkındayız. Çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecek. Avantaj yakaladık, burada ilk amacımız gol yememekti, bunu başardık. Umarım rövanşta gol atmayı başarırız ve adımızı finale yazdırırız. Hepimizin tek düşüncesi bu” diyerek taraftara moral verdi.

ORADA OLACAĞIZ!

Kadıköy’ün atmosferinin bir kez daha futbolcuları çok iyi motive ettiğini kaydeden Egemen, “Statta gerçekten çok güzel bir atmosfer vardı. Uzun zamandır yaşamadığım bir atmosferle karşı karşıya kaldım” derken “Umarım bu tarz sevinçleri ve mutlulukları daha fazla yaşamaya devam ederiz” temennisinde bulundu. Başarılı futbolcu, Benfica rövanşı için de “Penaltı kaçtı, direklerden döndü. Gol yemeden kazanmak önemliydi. Hiçbir şey bitmedi, buradakinden daha zor müsabaka bizi bekliyor. Amsterdam'da olmak istiyoruz, canı gönülden istiyoruz. Umarım başarırız” ifadelerini kullandı.

 İrfan YİRMİBEŞ/AMK