SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze, kendi sahalarında Eskişehirspor’a yenilerek UEFA Avrupa Ligi’ne gitme şanslarının kendi ellerinde olmadığını söyledi.

Takımının kendi sahasında Eskişehirspor’a 2-1 mağlup olduğu karşılaşmanın bitiminde düzenlenen basın toplantısına katılan Gürcü hoca, “Rakibe pozisyon vermedik. Ancak maçı kaybettik. Maçın başında güzel golde attık. İkinci yarı daha iyiydik. Maalesef pozisyon vermeden iki gol yedik. Kaliteli gol yedik. Çok önemli bir üç puan kaybettik çok üzgünüz” diye konuştu.

Kasımpaşa’nın UEFA Avrupa Ligi’ne katılma şansı konusundaki soruya ise Shota, “Son maça kadar Avrupa umutlarımızı sürdürmeye çalışacağız. Kalan üç maçtan 9 puan çıkarmak istiyoruz. Artık Avrupa kupasına katılma şansı bizim elimizde değil. İşimiz kolay değil” diye cevapladı.

Bir gazetecinin “Medyada devamlı yerinize başka hocaların geleceği yazılıyor. Bu sizi nasıl etkiliyor?” sorusuna ise Shota, “İkinci devreden beri böyle haberler çıkıyor. Biz iyi de oynadık, kötü de oynadık. Bazen puan aldık bazen alamadık. Tabi ki takımı her şey etkiliyor. Herkes profesyonel yapacağımız işi herkes yapacak” cevabını verdi.

Basın toplantısına katılan Barış Başdaş ise “Çok önemli bir üç puan kaybettik. İlk yarı öne geçtik. Rakip pozisyona girmeden golü buldu. Tabi ki futbol şanssızlığı da vardı. Kalan 9 puanı alıp Avrupa Kupaları’na gitmeye çalışacağız. Ancak bu da zor gözüküyor” dedi.

Basın toplantısında yer ala Viudez de “Çok büyük bir fırsat kaçırdık. İlk yarıyı önde kapattık. İkinci yarı rakip önce beraberliği sonra galibiyet golünü buldu. 2-1 kaybettik, üzgünüz” diye konuştu.