SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yakalandığı kanserin tekrar etmesi yüzünden 2012 Aralık ayında yeniden tedavi görmeye başlayan hatta tedavi sürecinin büyük bir kısmını New York’ta geçiren Barcelona Teknik Direktörü Tito Vilanova yaklaşık 100 gün aradan sonra basının karşısına çıktı.

Kendisini daha iyi hissettiğini belirten 44 yaşındaki teknik adam New York’ta takımdan uzak olmasına rağmen video mesaj teknolojisiyle oyuncularının yanında olmaya çalıştığını belirtti.

Gelecek sezon takımın başında olacağını söyleyen Tito bir an olsun görevi bıraktığını düşünmediğini işinden iki gün uzak kaldığında bile canının fazlasıyla sıkıldığını belirtti.

Tito sözlerine şöyle devam etti: “İddia edilenin aksine bizim başarılı olma sürecimiz sona ermedi. La Liga veya Şampiyonlar Ligi’nde sürekli olarak başarılı olmak pek kolay değil. Geçmişte sezonları kupasız kapattığımız da oldu. Lige bakarsak son beş senede dört kez kupayı kaldırdık. Bu eşsiz bir başarı. Şampiyonlar Ligi’nde de son altı yıldır yarı finale kalıyoruz ve bu bir rekor. Böyle bakınca sona eren bir başarı görmüyorum.”

Messi’ye aşırı bağımlı oldukları yönündeki yorumlara da değinen Tito, Messi olmadan ligde oynadıkları üç maçta dokuz gol attıklarını ve hiç gol yemediklerini ifade ederken Messi’nin dünyanın en iyi oyuncusu olduğunun da altını çizdi.

Bayern Münih ile oynayacakları rövanş maçına da değinen Barcelona’nın teknik patronu “Biz Barcelona’yız ve evimizde oynayacağız. Turu geçeriz demek zor ancak yine de elimizden geleni yapacağız” dedi.

Gelecek sezon ile ilgili planlarının ise çok net olduğunu belirten Tito, kulübün asbaşkanı Josep Maria Bartomeu’nun “Gelecek yıl 4-5 ismi transfer edeceğiz” açıklamasına itafen ise şöyle konuştu: “Benim planım hazır ve çok net. Gelecek yol kimler gelecek biliyorum. İki ay önce nasıl düşünüyorsak şimdi de aynı şeyleri düşünüyorum.”

(Eurosport)

Yayınlanma Tarihi:11:19,