SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mami savaşı çıktı

Yönetici Seyit Ateş’in Muhammed ile yapılan sözleşmede Beşiktaş’ın zarara uğratıldığı iddiasına diğer yöneticiler kulüp internet sitesinden zehir zemberek bir cevap verdi.

Güncellenme: 09:34, 27/04/2013
Mami savaşı çıktı

Beşiktaş Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Seyit Ateş'in Radyospor'a yaptığı, “Muhammed Demirci'yi 350 bin liraya yeni sözleşme imzalamaya ikna etmiştim. Buna Ahmet Kavalcı da şahit. Sonra ne olduysa 600-700 bin lira verdiler. Art niyet yoktur; ama işi bilmemek vardır. Bu futbol şubesinin başarısızlığıdır” sözleri yönetim içinde adeta ‘iç savaş' çıkardı.

KULÜP YÖNETİCİSİ YALANLADI

Kulüp internet sitesinden futbol komitesi üyeleri Tamer Kıran, Ahmet Kavalcı ve Deniz Atalay imzası ile yapılan açıklamada Seyit Ateş yalanlandı. Ateş'in sözleri için ‘İftira niteliğinde beyan' tabirinin yapıldığı açıklamada özetle, “Seyit Ateş, iddiasını ispatla yükümlüdür, aksi takdirde kendisi müfteri konumuna düşmektedir. Sayın Ahmet Kavalcı ile Demirci ailesi, Ateş'in iddialarının doğru olmadığını yinelemiştir. Söz konusu iddia tamamen asılsızdır, bu tür polemiklerle kaybedecek zaman ve enerjimiz de yoktur” denildi.

ESKİ LİSTEDEN 8 İSİME NEŞTER

Gözler önünde gerçekleşen bu kavga siyah-beyazlı camianın da büyük tepkisini çekti. Ateş'in bu zamansız çıkışı, Fikret Orman'ın yeni yönetiminde olmayacağı için yaptığı iddia edildi. Orman'ın mevcut yönetimdeki isimlerden Seyit Ateş ve Levent Erdoğan başta olmak üzere Mesut Urgancılar, Berk Hacıgüzeller, Abdullah Sözer, Berkan Goncay, Erdal Karacan ile Nusret Altınbaş ile yeniden çalışmayacağı öğrenildi.

Hüseyin ÇAĞLAR / AMK