SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zenit St. Petersburg’un teknik patronu Luciano Spalletti, Massimiliano Allegri’nin yerine AC Milan’ın başına geçeceği dedikodularını bir kez daha yalanladı.

Sky Sport Italia’ya açıklamalarda bulunan İtalyan teknik adam, “Zenit beni kovmadığı sürece burada kalmayı düşünüyorum. Üstelik Allegri’nin de sezon sonunda Milan’da kalacağına eminim” dedi.

Fiorentina’nın yükselişe geçmesini ve ligde Milan’la Şampiyonlar Ligi pozisyonu için yarışmasını da yorumlayan Spalletti, “Fiorentina’nın bu yüksek formunda Milan gibi güçlü bir ekiple yarışıyor olmaları da büyük fark yaratıyor. Böyle olunca kendileri de bu seviyeye çıkmak zorunda kalıyorlar. Üst sıralarda olmalarına seviniyorum çünkü çok çalışmışlardı ve buralarda olmayı hak ediyorlar” ifadelerini kullandı.

İtalya’nın Alman futbolundan öğrenmesi gereken sayısız şeyin olduğunu da sözlerine ekleyen tecrübeli isim, “Almanya’da pek çok maçı canlı izledim ve daha o zamandan bu futbolun patlama yapacağı belliydi. Stadyumlar hep tıka basa ve tüm oyuncular en iyilerini sahada gösteriyorlar. Bu mental anlayışı İtalya’da da görebiliriz. Genç oyunculara bu aşılanabilir. Udinese şu an tam olarak bunu yapıyor” yorumunu yaptı.

(Goal)