SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı TRT Spor'da yayınlanan Futbol Keyfi programında Benfica maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yönetim olarak Uefa Avrupa Ligi'ni hedef olarak belirlediklerini söyleyen Abdullah Kiğılı ‘ 3 ay evvel bizzat benim ağzımdan bizim hedefimizin 15 Mayıs Amsterdam olduğunu defalarca söyledik. Yönetim bir hedef koymuştu yavaş yavaş artık kupanın bir sapını tutmaya başladık. İnşallah diğer sapını 15 Mayıs’ta oynayacağımız finalde tam tutacağız'' dedi

“KOLAY DEĞİL 3 GÜNDE 1 BİR MAÇ YAPIYORUZ”

“Çok zorlu bir maç takvimine rağmen başarılı olduklarını dile getiren Kiğılı ‘ Kolay değil her 3 günde 1 maç yapıyoruz. Yalnız Nisan ayında oynadığımız maç sayısı 9. Turkiye kupası, Lig ve Avrupa kupası. Allah’tan ki devre arası yapmış olduğumuz 3 takviye ile iyi gidiyoruz ki hala Emre’den de sakatlığından dolayı tam manasında istifade edemiyoruz. Kolay bir iş değil. Futbolcular hakikaten yorgunlar ama hepsi son derece azimli, inançlı. Yönetim deseniz teknik kadro deseniz taraftar deseniz her şey doğru bir şekilde yürüyor. İnşallah Allah nasip etmişse bu kupayı almaya gayretliyiz.”

“BENFICA'NIN TOZUNU ATTIK”

Benfica karşısında daha farklı bir galibiyeti kaçırdıklarını ifade eden Abdullah Kiğılı ‘' Yazık oldu.Bu maç 3’luk 4’luk bir maçtı. Bir gol daha atsaydık daha kesin konuşurduk. Ama yine de hiç fark etmez. 1-0 da olsa önemli olan galibiyet. Hem de 38 maçtır hiç yenilmeyen hem kendi liginde hem Avrupa liginde hiç yenilmeyen bir Benfica. Yani dün Benfica’nın tozunu attı sağolsun kadromuz. Herkes acaba Benfica bu muydu demeye başladı'' dedi.

“RESMEN OYNATMADIK”

Fenerbahçe'nin galibiyeti fazlasıyla hak ettiğini belirten Kiğılı ‘ Maçı seyrederken herkes aynı şeyi söylüyordu yani oynatmadılar resmen oynatmadılar Benfica’yı. Bizim futbol takımımız resmen oynatmadı. Büyük bir ihtimalle finale Chelsea gelecek. Gidipte kendi evinde Basel’i 2-1 gibi iyi bir sonuçla yendikten sonra %100 finale kaldı bence. Chelsea finali garantiledi diyebiliriz'' şeklinde konuştu