SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi Play Off final serisinin üçüncü maçında Halkbank,sahasında Arkas'ı 3-2 yenerek durumu 2-1 yaptı. Serinin dördüncü maçı 29 Ekim Pazartesi günü İzmir’de oynanacak.

Karşılaşmayı Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Başkanvekilleri Mehmet Akif Üstündağ, Alper Sedat Aslandaş, Mustafa Ekşi ile Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Burak Sertcan ve Ahmet Göksu da izledi.

Maça iyi başlayan Halkbank, Ahmed ile hücumlarda etkili oldu. Emre’nin servislerdeki etkinliği, Priddy’nin sayıları ev sahibine ilk teknik molada 8-7’lik üstünlük getirdi. Molanın ardından özellikle ortadan yaptığı hücumlarla sayı bulan başkent ekibi ikinci teknik molayı da 16-12 önde tamamladı. Agamez´le sete tutunmaya çalışan Arkas Spor, bloklarda istediği ritmi yakalayamadı. Burutay’ın etkili servisleri ve Bravo’nun hücumları sonrasında konuk ekip sete ortak oldu (22-22). Son sayılarda daha dikkatli olan ev sahibi seti 25-23 kazandı.

İkinci setin başı müthiş bir çekişmeye sahne oldu. Agamez’in etkili servisleri ve bloktaki etkiniliği ile sayılar bulan Arkas Spor’a karşı Halkbank, Priddy ve Ahmed´le cevap verdi. İlk teknik molayı 8-7 önde geçen İzmir temsilcisi, arka alanda iyi savunma yaptı. Manşet sıkıntısı yaşayan başkent ekibi ikinci teknik molayı da 16-14 geride tamamladı. Setin son bölümünde pasöre iyi manşet getirmekte zorlanan Halkbank, seti 25-22 kaybetti.

Üçüncü sete Halkbank kötü başladı. Maçta koordinasyonunu bir türlü tutturamayan başkent ekibi, ilk teknik molayı 8-7 geride tamamladı. Karşılıklı sayıların alındığı bu setin ikinci teknik molasını 16-15 Halkbank önde tamamladı. Büyük bir çekişmeye sahne olan setin son bölümüne Agamez damgasını vurdu. Servis atma ve karşılama sıkıntısı yaşayan Mavi-Beyazlı başkent temsilcisi bloklarda da etkili olamayınca Arkas Spor seti 29-27 kazandı.

Dördüncü set, hataların fazla olduğu bir set oldu. Halkbank, etkili oyuncuları Ahmed ve Priddy ile kenarlardan da Emre ile de ortadan sayılar buldu. Arka alanda karmaşa yaşayan Arkas Spor, Agamez ile hücum yaptı. İkinci teknik molayı 16-12 önde geçen Halkbank; Serhat, Resul ve Halil İbrahim’in katkılarıyla seti 25-23 kazanarak durumu 2-2 yaptı.

Büyük bir çekişmeye sahne olan final setini 24-22 kazanan Halkbank maçtan 3-2 galip ayrıldı ve seriye devam etme şansını elde etti.

Halkbank:3 – Arkas Spor: 2

Salon: Başkent Voleybol Salonu

Hakemler: Erdal Akıncı, Onur Hoşnut

Halkbank: Hüseyin, Luis Diaz, Emre, Ahmed Salah, Priddy, Resul, Can (L), Aslan, Nuri, Serhat , Halil İbrahim ,

Arkas Spor: Emin, Mustafa Ramazanoğlu, Perrin, Hakkı, Agamez, Bravo , Hasan (L), Mustafa Koç, Burutay, Yiğit,

Setler: 25-23, 22-25, 27-29, 25-23, 24-22

Süre: 153 dakika (29´, 31´, 34´, 30´, 29´)

Yayınlanma Tarihi:22:11,