SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Benfica'yı deviren Kanarya, 5. kez seri bozdu.

Vaslui, AEL, Plzen, Lazio… Hepsi ilk mağlubiyetlerini sarı-lacivertlilerden aldı. Benfica'nın da 38 maçtır bileği bükülmüyordu. Ama “BURASI KADIKÖY BURADAN ÇIKIŞ YOK”

Avrupa Ligi'nde destan yazan F.Bahçe, serileri bir bir bozuyor… Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda Vaslui ile eşleşen sarı-lacivertlilerin rakibi 11 maçtır sahasında yenilmiyordu. Kanarya gitti 4-1'le Vaslui'ye ‘dersini' verdi… Avrupa Ligi grup mücadelesinde Kıbrıs'ta AEL Limassol'un bileği bükülmüyordu. F.Bahçe gitti, Rum ekibini 1-0'la devirip evine mutlu döndü. Eleme turlarında rakip Viktoria Plzen'di. Onlar da sahalarında 7 maçtır kimselere kaybetmiyordu. Ama F.Bahçe bu affeder mi!..

LAZIO ‘CÜCE OLDU

1-0'la Çekler'in de defteri dürüldü. Çeyrek finaldeki Lazio, Avrupa'da hiç yenilmemişti. Kadıköy'de rakibini ağırlayan F.Bahçe, Webo ve Kuyt'ın golleriyle İtalyan devini 2-0'la geçip ‘cüceye' döndürdü.

APOLETİ SÖKTÜ ATTI!

Dün de o dillerden düşmeyen Benfica geldi F.Bahçe'nin karşısına. Kaderi öncekiler gibi oldu. 38 maçtır kimsenin yenemediği Portekiz ekibinin ‘apoletini' Kanarya söktü attı. Şimdi tek hedef 1-0'lık skoru koruyup Amsterdam'daki finale yükselmek.

YÜZDE 83 KANARYA

UEFA'nın resmi sitesindeki ankette “Turu kim geçer?” sorusu yöneltildi… Onbinlerce futbolseverin oy kullandığı ankette F.Bahçe sahada olduğu gibi Benfica'yı sanal alemde de ezdi geçti. Sarı-lacivertliler'in turu atlayacağına inananların oranı yüzde 83'ü bulurken “Benfica turu geçer” diyenler yüzde 17'de kaldı.

Volkan DEDEOĞLU/AMK