SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Benfica maçının ardından şöyle konuştu: “Çok değerli bir rakibe karşı oynadık. Gol yememek bizim için önemliydi. Bu turu geçmek önemli olan. Belki iki beraberlik, belki başka bir sonuç. Gol yemeden atabilmek önemliydi bizim için.” ifadelerini kullandı.

“Maç bizim düşündüğümüze yakın bir şekilde başladı. Rakibimiz bizi kontrol altında tutmaya çalıştı. Benfica takımı çok güçlü bir takım. Bu seviyede fizik gücü çok önemli bir kalite. Bu konuda oyuncularımız büyük çaba gösterdiler. Turu geçer miyiz, geçemez miyiz bilemiyorum ama oyuncularımla gurur duyuyorum” dedi.

Cristian Baroni’nin kaçırdığı penaltı ile ilgili, “Dünyada binlerce penaltı oluyor, kimileri atıyor, kimileri atamıyor. Penaltı olayı içerisinde kaçırılabilir bir olgudur. Cristian sahada olduğu sürece penaltılarımızı o atacak.” diye konuştu.

Final ile ilgili soruya ise: ” Son ana kadar bizim amacımız finale gitmeye çalışmak. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız, yapıyoruz. Gerisi futbolun bileceği iş. Dün %51 Benfica diyordum ama bugünkü maçtan sonra küçükte olsa bir avantajımız var bu yüzden %51 Fenerbahçe turu geçer.” diyerek açıklamalarını sonlardırdı.

Yayınlanma Tarihi:01:02,