SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1-0 olsun bizim olsun

Fenerbahçe artık tam bir Avrupalı. Maçın sonucu ne olursa olsun dün gece ortaya konulan futbol ve bundan önceki turlarda gösterilen performans ile sarı-lacivertliler alkışı çoktan haketti.

Benfica mükemmel bir takım. Birbirini adeta ezberlemişler. Fenerbahçe böylesine güçlü bir rakip karşısında inanılmazı başardı. Net fırsatlar buldular. Ama direğe takıldılar. Önce Moussa Sow'un harika kafa vuruşu, ardından Cristian'ın penaltısı ve son olarak Dirk Kuyt'un yakın mesafeden dokunuşu direklerden geçiş izni alamadı.

Maça sabırlı başlayan Fenerbahçe, oyundaki üstünlüğünü kısa sürede ele geçirdi. Konuk takım ise gol umudunu kontrataklara bıraktı. Duran toplarda savunmamız mükemmele yakın oynadı. Gecenin yıldızı Egemen, Cardozo'yu resmen kelepçeledi ve gol izni vermedi. Gökhan Gönül sağ kulvarı çok iyi kullandı ve hücuma önemli katkı yaptı. Penaltı da Gökhan'ın ürünüydü. Meireles oyunda kaldığı süre içinde orta sahanın en etkili ismiydi. Sow ile Webo, Benfica defansının ileri çıkmasına engel oldu ve hücumda önemli işler yaptı.

Futbolda şansın ne kadar önemli olduğu dün gece bir kez daha ortaya çıktı. Lazio deplasmanında kaleye tek isabetli şut ile gol bulan Fenerbahçe, dün rakip kaleyi topa tuttu ve istediği farklı skoru elde edemedi. Egemen'in attığı golde bile direk direndi.

Hani derler ya, “1-0 olsun bizim olsun” diye… Aynen öyle oldu. 1-0 oldu, bizim oldu. İnşallah Amsterdam'daki final de bizim olur.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek