SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi'nde 28. haftanın kapanış maçında Galatasaray Medical Park, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda konuk ettiği Banvit'i 83-75 mağlup etti ve üst üste 15. galibiyetini aldı.

Tempolu başlayan mücadelede periyodun ilk beş dakikalık dilimi 12-11 Sarı Kırmızılı ekibin üstünlüğü ile geçildi. Sonrasında Ersin Dağlı ve Ndong üst üste sayılar bulan Galatasaray Medical Park sert savunmasıyla da rakibine fazla sayı şansı tanımadı ve periyodu 28-16 üstün kapadı. İkinci periyoda da aynı şekilde etkili başlayan ev sahibi takım üst üste basketlerle farkı açmayı sürdürdü ve son beş dakikaya 39-21 üstün girdi. Davis ve Simmons'ın basketleriyle oyuna tutunan Banvit ise farkı 12 sayıya getirdi (41-29). Ancak farkı tekrardan açan Sarı Kırmızılılar soyunma odasına 49-33 önde giren taraf oldu.

Üçüncü periyotta da skordaki farklı üstünlüğünü sürdüren Galatasaray Medical Park son dört dakikaya 63-46 önde girdi. Son bölümlerde Banvit farkı tek hanelere indirse de ev sahibi takım final periyoduna 68-59 üstünlükle girdi. Final periyodunda da rakibi karşısında üstün oyununu sürdüren Galatasaray Medical Park mücadeleden 83-75 galip ayrılan taraf oldu.

Yayınlanma Tarihi:22:02,