SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de yer alan Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu, ligde son üç haftada hatasız, tarafsız, hakkaniyetli düdük çalınmasını isteyerek, haksızlığa tahammüllerinin kalmadığını bildirdi.

Mavi-Lacivertli kulübün yönetim kurulu yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden bu yana centilmenlik, sportmenlik, dostluk ve güzel oyun adına, Fair Play anlayışı ile bir örnek bir duruş sergilediklerini ancak bu iyi niyetli tavırlarının Adana Demirspor Kulübü’nün aleyhine işlediğine üzülerek şahit oldukları ifade edilerek, “Art arda gelen haksızlıklar, verilmeyen goller, verilmeyen penaltılar, aleyhimize verilen komik penaltı-kırmızı kart kararları sabrımızı taşırmış ve Adana Demirspor camiasını temsil eden biz yönetim kurulunu ‘artık yeter’ deme noktasına getirmiştir” denildi.

PTT 1. Lig’in bitimine 3 hafta kalmışken son Kartalspor maçında yaşadıkları ‘hakem hatası’nın da bunun tuzu biberi olduğu ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“İsyanımız sadece Kartalspor deplasmanında penaltı öncesi rakibin elle top kontrolünü görülmemesi, akabinde haksız verilen penaltı kararı, 10 kişi bırakılmamız ve neticesinde kaybettiğimiz 3 puan değildir. Zira, ilk yarıda deplasmanda oynadığımız Tavşanlı Linyit maçında attığımız nizami gol önce verilip, sonra iptal edilmiştir. Samsunspor maçında son dakika penaltımız verilmemiştir. İçerde oynadığımız Kayseri Erciyes maçında attığımız nizami gol verilmemiştir. İkinci yarıda Adanaspor maçında son dakika penaltımız verilmemiştir. İçerde oynadığımız Şanlıurfaspor maçında yediğimiz golden önce elle oynama kararı verilmemiştir. ve nihayetinde son Kartalspor maçında haksız verilen penaltı ve kırmızı kart kararından önceki elle oynama, Kartalspor’un 4 iç saha galibiyetini yöneten Aytekin Durmaz tarafından görülmemiştir.”

Bu kararlar sebebiyle 11 puan kaybedildiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Bir başka deyişle Adana Demirspor’un en az 55 olması gereken puanı an itibari ile 44’de kalmıştır. Futbolcu kardeşlerimizin alın terinin, bizlerin çabalarının büyük Adana Demirspor taraftarının cefakarlığının karşılığında uğradığımız bu haksızlıklar zinciri bizi ziyadesiyle üzmektedir. Adana Demirspor Kulübü olarak tek istediğimiz futbolun saha içi etkenlerle oynanmasıdır. Ligin başından bu yana uğradığımız haksızlıklar canımızı fazlasıyla yakmış ve bizleri hedefimize ulaşma noktasında sıkıntıya sokmuştur.

Sezon başından bu yana fair play ruhuna uygun hareket eden camiamızın daha fazla haksızlığa uğramaması için, puanların sadece 22 kişiden oluşan futbol takımlarının adil mücadelesi neticesinde alınabilmesi için, harcanan emeklerin, akıtılan terlerin heba olmaması için Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Komitesine sesleniyoruz, adalet istiyoruz.

Bize bu açıklamayı yapma zorunluluğu getiren ve artık ‘hakem hatası’ olarak görmediğimiz kararları kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz. Biz dün olduğu gibi bugün de yarın da onurumuzla, emeğimizle, mücadele edip çoktan garantilememiz gereken play-off için centilmenliği elden bırakmadan mücadelemize devam edeceğiz. Bizlerin MHK’nın duyarlı ve sağduyulu davrandığına inancı sonsuzdur. İlgili kurum ve kişilerden tek bir ricamız var. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu bu dönemde son üç haftada hatasız, tarafsız, hakkaniyetli düdük çalınsın. Zira Adana Demirspor camiasının futbolcusuyla, yönetimiyle ve büyük taraftarıyla haksızlığa tahammülü kalmamıştır.”