SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsene Wenger, Avrupa’daki yarı final eşleşmelerini değerlendirirken Fenerbahçe ile Benfica arasında geçecek mücadeleye de değindi. Fenerbahçe’yi gizli favori olarak nitelendiren Wenger, Eurosport İngiltere’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Kora kor bir mücadele olacağını belirten Wenger, “Benfica, Newcastle United’ı eleyerek yarı finale yükseldi. Kendilerine güvenleri var. Fenerbahçe de buraya kadar başarılı sonuçlar alarak geldi, özellikle Lazio’ya karşı oynadıkları maçlarda başarılıydılar. Türk ekibi kimsenin dikkatini çekmiyor ama kupanın gizli favorilerinden biri. Bu gerçekten oldukça ilginç bir karşılaşma olacak.”

13 kez Avrupa’da yarı final oynayan ve daha formda görünen Benfica’yı biraz daha önde gördüğünü belirten Wenger; “Benfica’nın küçük bir avantajından bahsetmek mümkün olabilir. Tecrübe açısından daha öndeler ve yetenek olarak da daha iyi oyuncuları var. Avrupa Ligi’nde tek bir maç bile kaybetmediler. Kendi liglerinde de oldukça iyi durumdalar. Bu yüzden onlar adına küçük bir avantaj var” diyerek sözlerine son verdi.